Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi jedince, kteří se zajímají o jablečnou společnost, tak vám zajisté před několika měsíci neunikla letošní vývojářská konference WWDC. Na této konferenci Apple každoročně představuje nové verze svých operačních systémů – a letos tomu nebylo jinak. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy jsou aktuálně k dispozici pouze v rámci beta verzí, již zanedlouho se ale dočkáme oficiálního vydání pro širokou veřejnost. Pokud patříte mezi jedince, kteří beta verze testují, popřípadě pokud byste se s předstihem chtěli podívat na nějaké nové funkce, tak je v poslední době přesně pro vás určená naše návodní sekce. Dnes se podíváme na další novinku z iOS 15.

iOS 15: Jak změnit e-mailovou adresu pro přeposílání zpráv ze Skrýt můj e-mail

Apple je jedna z mála světových společností, kterým záleží na tom, aby se jejich zákazníci cítili bezpečně. Dokazuje nám to neustálým přidáváním funkcí, které se starají o bezpečnost a ochranu soukromí uživatele. Kromě výše zmíněných systémů Apple představil také „novou“ službu iCloud+, v rámci které získají uživatelé přístup k funkci Skrýt můj e-mail. Pokud si tuto funkci aktivujete, tak dojde k vytvoření speciální e-mailové schránky, na kterou si pak můžete nechat posílat různé e-maily. Jakmile na tuto e-mailovou schránku nějaká zpráva přijde, tak dojde k automatickému přeposlání na váš osobní e-mail. Díky tomu nikdo nezjistí název vašeho osobního mailu, což je z hlediska bezpečnosti zásadní. To, na jakou adresu se budou e-maily přeposílat, můžete říct Applu takto:

  • Prvně je nutné, abyste na iPhonu s iOS 15 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky klepněte na záložku s vaším profilem.
  • Poté sjeďte o kousek níže a rozklikněte kolonku s názvem iCloud.
  • Následně opět sjeďte o kousek níže, kde klepněte na řádek Skrýt můj e-mail.
  • Po načtení další obrazovky pak ve spodní části rozklikněte možnost Přeposílat na.
  • Zde už jen stačí, abyste si jednoduše vybrali e-mailový účet, na který se mají zprávy přeposílat.
  • Po vybrání účtu nezapomeňte v pravém horním rohu klepnout na tlačítko Hotovo.

Pomocí výše uvedeného způsobu si můžete na vašem iPhonu v rámci funkce Skrýt můj e-mail z iOS 15 nastavit, na který z vašich e-mailových účtů budou přeposílány veškeré zprávy z „ochranných“ schránek. Jak už jsem zmínil výše, tak funkce Skrýt můj e-mail je k dispozici pouze v případě, pokud máte iCloud+. Na tuto službu dosáhnou všichni jedinci, kteří si předplácejí iCloud a nevyužívají tak bezplatný tarif.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.