Zavřít reklamu

Rozhodně největší změnou v rámci před několika týdny představeného systému iOS 16 je zbrusu nová a přepracovaná zamknutá obrazovka. Jablíčkáři po této změně toužili opravdu dlouho a nakonec se dočkali, což svým způsobem bylo pro Apple nevyhnutelné, a to i z důvodu zcela jistého brzkého nasazení always-on displeje. Na našem magazínu se všem novinkám z iOS 16 a dalších nových systémů věnujeme, a to již od představení, což jen dokazuje, že jich je k dispozici opravdu mnoho. V tomto návodu se budeme věnovat další možnosti zamknuté obrazovky.

iOS 16: Jak na zamknuté obrazovce měnit filtry fotografie

Při nastavování zamknuté obrazovky si kromě widgetů a stylu času můžete samozřejmě nastavit také pozadí. K dispozici je několik speciální pozadí, které můžete využít, například s astronomickou tematikou, přechody, emotikony apod. I nadále si však samozřejmě můžete nastavit na pozadí fotografii s tím, že pokud se jedná o portrét, tak systém provede automatické vyhodnocení a určí nejlepší umístění pro vyniknutí portrétu. A pokud byste chtěli fotografii na zamknuté obrazovce oživit, můžete využít jeden z dostupných filtrů. Pro aplikaci stačí postupovat následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu s iOS 16 přesuňte na zamknutou obrazovku.
  • Jakmile tak učiníte, tak se autorizujte, a poté na zamknuté obrazovce podržte prst.
  • Tímto se ocitnete v režimu úprav, kde si buď vytvořte novou obrazovku s fotkou, anebo klepněte u již existující na Přizpůsobit.
  • Následně se vám zobrazí rozhraní, ve kterém je možné nastavit widgety, styl času apod.
  • V rámci tohoto rozhraní nyní stačí, abyste prstem přejeli zprava doleva (a případně naopak).
  • Přejetím prstu se filtry aplikují a nyní už se jen stačí dostat na ten filtr, který chcete aplikovat.
  • Nakonec, po nalezení toho pravého filtru, klepněte vpravo nahoře na Hotovo.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na zamknuté obrazovce z iOS 16 změnit filtr aplikované fotografie. Nutno zmínit, že stejným způsobem neměníte pouze filtry fotografií, ale také styly některých tapet, například astronomie, přechodu apod. U fotografií je v současné době k dispozici celkově šest filtrů, a to přirozený vzhled, studio, černá a bílá, barevné pozadí, duotón a rozmyté barvy. Je pravděpodobné, že Apple bude další filtry dále přidávat, jelikož tak již učinil v nové beta verzi.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více