Zavřít reklamu

Apple před několika týdny představil nové verze svých operačních systémů v podobě iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto nové operační systémy jsou v současné chvíli k dispozici pro všechny testery a vývojáře v rámci beta verzí s tím, že veřejnost si ještě bude muset několik měsíců počkat. I přesto však aktualizace již nyní často instalují i obyčejní uživatelé, aby získali předběžný přístup k novinkám. Apple samozřejmě v nových systémech zapracoval i na ochraně soukromí a bezpečnosti a na jednu novou funkci se podíváme v tomto článku.

macOS 13: Jak aktivovat automatickou instalaci bezpečnostních aktualizací

Nové verze operačních systémů jsou vydávány nejen kvůli novým funkcím, ale především také kvůli oprav různých bezpečnostních chyb a bugů. Čas od času se může objevit nějaká vážnější bezpečnostní chyba, která si žádá okamžitou opravu. Pokud však Apple tuto chybu opravil, tak s ní vždy musel vydat také novou verzi operačního systému. To znamená, že bezpečnostní chyby nebylo možné opravit zvlášť, ale pouze s aktualizací systému. Naštěstí se tohle v macOS 13 Monterey mění a automatickou instalaci bezpečnostních chyb aktivujete následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu klepnuli vlevo nahoře na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak v menu stiskněte možnost Nastavení systému…
  • Tímto se otevře okno s nastaveními, kde přejděte do sekce Obecné.
  • V rámci této sekce následně otevřete řádek s názvem Aktualizace softwaru.
  • Následně v řádku Automatické aktualizace klepněte napravo na ikonu ⓘ.
  • Pak už jen v novém okně aktivujte funkci Instalovat systémové soubory a bezpečnostní aktualizace.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem Macu s macOS 13 Ventura jednoduše aktivovat automatické instalace bezpečnostních aktualizací. Po aktivaci si můžete být jistí tím, že systém bude bezpečnostní aktualizace instalovat vždy když budou k dispozici, bez nutnosti aktualizace celého operačního systému. Díky tomu se tak nejen Macy, ale i iPhony a iPady, na které je tato funkce taktéž k dispozici, stanou zase o něco bezpečnějšími.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více