Zavřít reklamu

Nově představené operační systémy v podobě iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9 skrývají mnoho funkcí a možností, o kterých se Apple na své prezentaci žádným způsobem nezmínil. Aktuálně jsou všechny zmíněné operační systémy stále k dispozici v rámci beta verzí pro vývojáře a testery, existuje však i mnoho obyčejných uživatelů, kteří si je instalují, aby získali přednostní přístup k funkcím. Na našem magazínu se proto neustále každý den věnujeme veškerým dostupným novinkám v rámci zmíněných systémů, abyste o nich věděli a případně si je mohli vyzkoušet. V tomto návodu se zaměříme na novou funkci ze Zpřístupnění.

iOS 16: Jak ovládat Apple Watch přes iPhone

V iOS 16 přidal Apple novou funkci, která dokáže v některých případech zjednodušit ovládání vašich Apple Watch. Konkrétně tato funkce totiž dokáže převést displej vašich Apple Watch přímo na displej vašeho iPhonu. Zde to ale nekončí, jelikož kromě zobrazení displeje můžete hodinky z obrazovky iPhonu také jednoduše ovládat, což může přijít vhod. Pokud byste si tuto funkci chtěli vyzkoušet, postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, sjeďte o kus níže, kde rozklikněte sekci Zpřístupnění.
  • Následně se zde opět přesuňte dolů, a to ke kategorii Mobilita a motorika.
  • Zde pak v seznamu možností klepněte na Zrcadlení Apple Watch.
  • Nakonec stačí, abyste pomocí přepínače tuto funkci aktivovali.
  • Pak už se přímo na displeji iPhonu ve spodní části objeví displej hodinek.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 jednoduše aktivovat funkci, díky které je možné zrcadlit obrazovku Apple Watch na jablečný telefon a rovnou hodinky odsud ovládat. Osobně jsem se ale dlouhou dobu divil, proč vlastně nemám tuto funkci v rámci iOS 16 k dispozici. Nakonec jsem přímo ze stránek Applu, kde představuje iOS 16, v poznámkách pod čarou zjistil, že je tato funkce k dispozici jen na Apple Watch Series 6 a novější. Pokud tedy máte Series 5 a starší, bohužel si ovládání Apple Watch přes iPhone neužijete, což je rozhodně škoda.

.