Zavřít reklamu

Po představení nových operačních systémů vydává vždy Apple po dobu několika měsíců beta verze pro vývojáře a následně i veřejnost za účelem testování a doladění. Pravdou ale je, že si tyto beta verze často instalují i obyčejní lidé, aby získali přednostní přístup k novým funkcím. Aktuálně jsou „venku“ již páté beta verze iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9 s tím, že v jednotlivých beta verzích doposud vždy přišel Apple s novými funkcemi, které jsme tak úplně neočekávali. Naprosto stejně je tomu i nyní, kdy jsme se dočkali přidání nové funkce pro snímky obrazovky.

iOS 16: Jak nové snímky obrazovky zkopírovat a ihned smazat

V případě, že patříte mezi jedince, kteří jsou schopni během dne vytvořit klidně několik desítek snímků obrazovky, tak mi jistě dáte zapravdu když řeknu, že dokáží pěkně zahltit aplikaci Fotky, potažmo knihovnu, a zároveň samozřejmě zabírají zbytečně hodně místa v úložišti. Málokdo snímky obrazovky ihned po sdílení maže, a tak vzniká nepořádek a dochází místo v úložišti. To by se ale mohli změnit právě v iOS 16, do kterého Apple přidal funkci, díky které je možné nové snímky obrazovky po vytvoření zkopírovat do schránky, a poté je bez uložení rovnou smazat. Postup pro využití je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 16 klasicky pořídili snímek obrazovky.
  • Jakmile tak učiníte, klepněte v levém dolním rohu obrazovky na miniaturu snímku.
  • Následně v levém horním rohu stiskněte tlačítko Hotovo.
  • Pak už jen stačí, abyste v menu, které se zobrazí, klepnuli na Zkopírovat a smazat.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na iPhonu v iOS 16 jednoduše zkopírovat snímek obrazovky do schránky, odkud jej můžete kamkoliv vložit a ihned sdílet, a to bez toho, aby došlo k uložení. Díky tomu již budete mít jistotu toho, že vám snímky obrazovky nebudou tvořit nepořádek ve Fotkách, a že zároveň nebudou zabírat zbytečně hodně místa v úložišti, což se rozhodně hodí. Každopádně je samozřejmě nutné, aby si uživatele na tuto novou funkci zvykli – za ně sama od sebe nic dělat nebude.

.