Zavřít reklamu

Jak jistě většina z vás ví, tak s příchodem iOS 15 jsme se na jablečných telefonech dočkali nové funkce s názvem Živý text, potažmo Live Text. Tato funkce konkrétně dokáže jednoduše rozpoznat text na jakémkoliv obrázku či fotce s tím, že následně s textem můžete klasickým způsobem pracovat – tj. kopírovat jej, vyhledávat, překládat apod. Vzhledem k tomu, že se jedná o vskutku novou funkci, tak bylo jasné, že se ji Apple pokusí ještě více vylepšit. A opravdu jsme se dočkali – v iOS 16 totiž Živý text získal několik skvělých vylepšení a jedno si ukážeme v tomto článku.

iOS 16: Jak využít Živý text ve videu

Uživatelé mohou aktuálně Živý text využívat v obrázcích či fotkách, anebo v reálném čase v aplikaci Fotoaparát. Dobrou zprávou však je, že v iOS 16 se Živý text dočkal rozšíření a nově dokáže rozpoznat text i ve videích, což se rozhodně může často hodit. Pokud byste tedy chtěli zjistit, jak využít Živý text ve videu, tak pokračujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste si na iPhonu s iOS 16 video, ze kterého chcete vzít text, našli a otevřeli.
  • Následně si ho v konkrétním místě, kde se text nachází pozastavte.
  • Jakmile tak učiníte, tak si text případně přibližte a připravte tak, aby se vám s ním dobře pracovalo.
  • Poté už jen stačí, abyste klasickým způsobem text ve videu prstem označili.
  • Dále už jen stačí text podle potřeby zkopírovat, vyhledat, přeložit apod.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 16 využívat Živý text ve videu. Nutno zmínit, že tímto způsobem lze rozpoznat text v nativním přehrávači videí – to znamená, že například v YouTube apod. máte smůlu. I taková situace se však dá řešit, například stažením videa do Fotek, anebo třeba pozastavením na určitém místě, vytvořením snímku obrazovky a následném rozpoznání ve Fotkách.

.