Zavřít reklamu

Již v jednom z předchozích článků jsme se společně podívali na to, jakým způsobem lze zvětšit obrazovka vašich Apple Watch. To se může hodit především starším uživatelům anebo takovým uživatelům, kteří mají horší zrak. Zvětšení je tedy jednou z možností pro zlepšení čitelnosti displeje Apple Watch. Stejně jako na iPhonu, tak i na Apple Watch si však můžete nechat jednoduše zvětšit či ztučnit text, který se na displeji zobrazuje. Pokud chcete zjistit, jak na to, tak dočtěte tento článek až do samotného konce.

Jak na Apple Watch zvětšit text

V případě, že chcete na vašich Apple Watch změnit velikost textu, tak tak můžete učinit buď přímo na samotných hodinkách, anebo v aplikaci Watch na iPhonu. V prvním případě tedy Apple Watch rozsviťte, a poté stiskněte digitální korunku. Přesuňte se do nativní aplikace Nastavení, kde sjeďte o kousek níže k sekci Zobrazení a jas, kterou rozklikněte. Zde už poté stačí níže klepnout na možnost Velikost textu a klikáním na větší či menší ikonu Aa úroveň velikosti nastavit. Pokud chcete tohle nastavení provést na iPhonu, tak se přesuňte do aplikace Watch. Zde poté sjeďte níže a rozklikněte možnost Zobrazení a jas. Tady už lze jednoduše velikost textu na Apple Watch nastavit posuvníkem.

Jak na Apple Watch ztučnit text

Kromě toho, že si můžete na Apple Watch nechat zvětšit (či zmenšit) velikost textu, tak si jej můžete opět po vzoru iPhonu nechat i ztučnit. Pokud chcete text na Apple Watch udělat tučnějším, tak tak můžete učinit jak na Apple Watch, tak na iPhonu. V prvním případě vaše jablečné hodinky rozsviťte, a poté stiskněte digitální korunku. V menu se poté přesuňte do aplikace Nastavení, kde rozklikněte sekci Zobrazení a jas. Tady už jen přepínačem Tučný text aktivujte. Poté budete muset provést restart hodinek – stačí stisknout tlačítko Pokračovat. V případě, že chcete tuto možnost nastavit pomocí iPhonu, tak se přesuňte do aplikace Watch, kde rozklikněte možnost Zobrazení a jas. Pro aktivaci tučného textu přesuňte přepínač u kolonky Tučný text do aktivní polohy. I v tomto případě budete muset provést restart hodinek.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.