Zavřít reklamu

Za posledních několik dní se toho událo poměrně hodně. Pomineme-li klasické dění v technologickém světě a pohlédneme rovnou na samotný Apple, výčet novinek je dechberoucí a jen obsáhnout všechny by zabralo minimálně několik článků. Konec konců, byla to právě jablečná společnost, která v poslední době ukradla všechnu pozornost pro sebe. Zejména pak díky speciální a všemi fanoušky očekávané konferenci, kde gigant představil celou řadu nových produktů a především první čip ze série procesorů Apple Silicon. Nejedná se však o jediné příznivé zprávy, které všechny poctivé jablíčkáře potěší. Proto jsme si pro vás připravili další souhrn těch nejpodstatnějších událostí, kde se podíváme na zprávy, které mohly v záplavu novinek tak nějak zapadnout.

iPhone 12 stále dominuje trhu a zájem uživatelů nepolevuje

Zlí jazykové těsně po vydání iPhonu 12 sice tvrdili, že po něm sáhne jen zlomek zákazníků a většina dá přednost příznivější ekonomické situaci, nicméně opak je pravdou. Nová modelová řada táhne pořádně silně a pomáhá udržet nad vodou nejen zařízení od Applu, ale také celkový trh se smartphony. To ostatně potvrdil ten nejpovolanější, tedy samotný Foxconn, který má na výrobě lví podíl a v případě zvýšeného, či naopak sníženého odbytu do světa hlásá aktuální informace. A není divu, společnost si totiž odbyla kvartální hovor s akcionáři a investory, kde se pochlubila čísly a nezapomněla dodat, že za úspěch z velké části vděčí právě iPhonu 12.

Zprávu kvitoval i světoznámý analytik Ming-Chi Kuo, jehož prognózy se málokdy pletou. Právě ten tak rychle přispěchal s informací, že je zájem o nové modely vyšší než se očekávalo. Zejména pak z novinek táhnou právě prémiovější modely Pro, u nichž Apple dokonce musel výrazně zvýšit počet objednaných kusů. Řeč došla také na slíbenou továrnu ve Wisconsinu ve Spojených státech, která měla stát několik miliard dolarů a zajistit práci pro 13 tisíc lidí. Alespoň to tedy sliboval bývalý americký prezident Donald Trump. Podle guvernéra státu, Tonyho Everse, nicméně k žádné výstavbě dosud nedošlo a otevřeně obvinil Foxconn z toho, že dával lidem plané naděje. Zástupci společnosti ale potvrdili, že mají nadále v plánu ve Wisconsinu působit, byť původní dohoda padla a výsledek je v nedohlednu.

Apple TV oficiálně míří na PlayStation 5 i předešlou generaci

Pokud vlastníte herní konzoli PlayStation a toužebně jste vyhlíželi populární Apple TV, pravděpodobně vás až dosud čekalo pouze zklamání. Ačkoliv jablečná společnost v minulosti podporu přislíbila, realizace zatím vázla a hráči si nebyli jistí, zda se někdy jablečné služby vůbec dočkají. Na sklonku generace nicméně Apple otočil a přispěchal s příjemnou zprávou, která potěší nejen budoucí majitele PlayStationu 5, ale také vlastníky předchozí generace. Apple TV tak oficiálně míří na obě konzole, a to za standardních 4.99 dolarů měsíčně, alespoň tedy v případě, že se zájemci rozhodnou využít nabídky a předplatit si také kinematografickou službu Apple TV+. Platforma bude mít navíc plný přístup k iTunes Storu a nebude chybět ani plnohodnotná podpora ze strany Sony, která službě vyčlení speciální místo na pevném disku. Ani fanoušci Xboxu však nemusí zoufat, právě tam zamířila platforma minulý týden, a to jak na novou, tak na starou generaci.

Aplikace TestFlight od nynějška nabídne automatické aktualizace

Pakliže se řadíte mezi aktivní uživatele, kteří od softwaru nečekají plnohodnotnou verzi a s chutí se pouští i do testování beta verzí a nedokončených projektů, máme pro vás skvělou zprávu. Jistě vás totiž obtěžovala neustálá nutnost manuálních aktualizací, která spočívala v tom, že jste museli při každém zveřejněném updatu dané aplikace stahovat dodatečný soubor. Tomu je ale od nynějša konec, jelikož Apple vzal stížnosti fanoušků v potaz a přispěchal s verzí TestFlightu 3.0.0, kde se dočkáme automatických aktualizací. To v praxi znamená, že se balíček stáhne sám v momentě, kdy vývojáři vypustí do světa novou verzi, aniž byste museli hledat update na internetu. Nechybí ani oprava několika nepříjemných chyb, které TestFlight pěkně dlouhou dobu trápily. Konec konců, poslední verzi vyšla před 3 měsíci a jak to tak vypadá, Apple se během této doby poctivě věnoval vývoji.

Diskuze k článku

    Mam jen jednu poznamku, proc vsude pisete, ze tam je Apple Tv. To je preci nesmysl!!! Matete tim lidi. Si rikate profici??
    Apple Tv = hw ktery ma svuj ios ekosystem a dalsi veci

    To co nabizi vsechnny ty jina zarizeni jenjen= !Aplikace! Apple TV+ Na sledovani filmu jako je treba Netflix.

    Apple TV je jednak hardwarové zařízení, a jednak také aplikace, která se nachází v ostatních jablečných systémech, vybraných chytrých televizích či právě nově v PlayStationu 5. Apple TV+ je pak služba, kterou si musíte předplatit, a která nabízí originální obsah. Žádná aplikace Apple TV+ neexistuje, takže bohužel nemáte pravdu.

celý text

Čtěte více