Zavřít reklamu

Necelé dva týdny před uvedením Apple TV+ do provozu zveřejnil konkurenční Netflix údaje o svých ziscích za třetí kvartál roku 2019. Součástí této zprávy je i dopis akcionářům, v němž sice Netflix přiznává jistou možnost ohrožení ze strany Apple TV+, zároveň ale dodává, že si žádné velké starosti nepřipouští.

Stanice CNBC na svém webu zveřejnila výsledky hospodaření Netflixu za třetí kvartál letošního roku. Tržby činily 5,24 miliard dolarů, přičemž podle očekávání společnosti Refinitiv mělo jít o 5,25 miliardy dolarů. Čistý zisk pak činil 665,2 milionu dolarů. Nárůst platících uživatelů na domácí půdě se vyšplhal na 517 tisíc (očekáváno bylo 802 tisíc), mezinárodně se pak jednalo o 6,26 milionu (očekávání společnosti FactSet činilo 6,05 milionu).

Největší změnou pro Netflix bude v letošním roce spuštění Apple TV+, ke kterému dojde počátkem listopadu. V polovině listopadu se pak přidá služba Disney+. Netflix ve svém prohlášení uvedl, že dlouho soupeřil se službou Hulu i klasickými televizními stanicemi, nové služby pro něj ale představují navýšení konkurence. Netflix připouští, že konkurenční služby disponují některými opravdu skvělými tituly, po obsahové stránce se ale diverzitě ani kvalitě Netflixu nemohou rovnat.

Netflix ve své zprávě dále uvádí, že nijak nepopírá, že by příchod konkurence mohl ovlivnit jeho krátkodobý růst, v dlouhodobém horizontu je ale optimistický. Trh má podle prohlášení Netflix tendenci inklinovat k streamovacím službám, a příchod Apple TV+ či Disney+ by tento přechod od klasické televize směrem ke streamování mohl urychlit a Netflixu tak ve skutečnosti prospět. Vedení je přesvědčené, že uživatelé dají spíše přednost využívání více streamovacích služeb najednou před zrušením jedné služby a přechodem na druhou.

Netflix Logo cervena cerne pozadi

Zdroj: 9to5Mac

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.