Zavřít reklamu

O nástupci oblíbeného iPhonu SE slýcháme v poslední době stále častěji. Pravděpodobně je to dáno tím, že se jeho debut nezadržitelně blíží. Podle analytika Ming-Chi Kua by totiž iPhone SE 2 měl dorazit již na jaře příštího roku, tedy přesně čtyři roky po premiéře první generace v podobě iPhonu SE. Jak se ale zdá, se svým předchůdcem bude sdílet jen minimum vlastností.

Nový iPhone SE má nabídnout podobný hardware jako nejnovější iPhony 11, tedy výkonný procesor A13 Bionic, kterému budou sekundovat 3 GB RAM. Nicméně v ostatních aspektech bude novinka vycházet z iPhonu 8, se kterým bude mimo jiné sdílet i šasi a tudíž také velikost displeje. Ve finále tak půjde o vylepšený „osmičkový“ iPhone s novou generací procesoru a vyšší kapacitou paměti, který si zachová Touch ID, jeden zadní fotoaparát a především pak LCD displej s uhlopříčkou 4,7 palce.

iphone-se-and-iphone-8

Z výše zmíněného jednoduše vyplývá, že iPhone SE 2 si nezachová mnohými vyzdvihovanou kompaktnost, jakou se mohl pochlubit jeho 4palcový předchůdce. Telefony tak budou spolu kromě označení pravděpodobně sdílet pouze cenovku – iPhone SE se 32GB úložištěm začínal v době svého uvedení na 12 990 korunách.

Apple má podle Ming-Chi Kua cílit novým modelem hlavně na stále poměrně početnou skupinu majitelů iPhonu 6, kterým tak nabídne stejně velký telefon s nejnovějším procesorem, avšak za přijatelnou cenu. Určitým lákadlem pro uživatele by mohla být i podpora iOS 13 a všech novinek s ním spojených (Apple Arcade a podobně), protože iPhone 6 podporu nového systému již nezískal.

iPhone SE 2 by měl také představovat alternativu pro všechny, které neláká duální či trojitý fotoaparát nebo Face ID a chtějí cenově přijatelný iPhone s původními technologiemi, avšak s nejnovějšími komponenty a tudíž s co možná nejdelší životností z hlediska podpory iOS.

Původně spekulovaný design iPhonu SE 2 vycházející z iPhonu X:

Telefon by měl zamířit do prodeje krátce po své premiéře, tedy ještě v prvním čtvrtletí roku 2020. Cena se bude pravděpodobně opět pohybovat mezi 349 a 399 dolary. Apple logicky stáhne z nabídky iPhone 8, jehož cena aktuálně činí $449 (64GB model) a tudíž by po boku iPhonu SE nedával smysl. V nabídce tak bude celkem šest modelů – iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XR, nový iPhone SE 2 a nejspíš také iPhone 8 Plus.

Zdroj: 9to5mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

    každej se předhání, kdo vyrobí vetší display a na lidi co delaj na stavbach a chtejí mít taky neco lepsího a aby se jim to veslo do kapsy nemyslí!!! jestli to bude padlo jako 8micka, tak fakt nechci!!

celý text

Čtěte více.