Zavřít reklamu
iWant

Nový iPhone SE by mohl být hit. Je ale potřeba ho udělat správně

iWant

Pokud milujete malá zařízení stejně jako já, pak nejspíše taky toužebně očekáváte příchod nové generace malého modelu iPhone SE. Když došlo v březnu roku 2016 k jeho vůbec prvnímu představení, dokázal s ním Apple udělat poměrně velký poprask. Malé zařízení pro ty, kteří chtějí výkon větších modelů.

iPhone SE jako malá vlajková loď

Ačkoli oproti větším modelům mělo tehdy SE jisté ústupky, jako například chybějící 3D Touch nebo starší generace Touch ID, i tak se stále jednalo o model, který se svým výkonem nelišil od větších, a pro někoho trochu neohrabanějších, modelů 6S a 6S Plus. Dostali jste tak „vlajkovou loď“ v mnohem kompaktnějším balení.

Domněnka, že je iPhone SE zařízením spíše pro něžné pohlaví, je trochu zvrácená. Ačkoli sám menší ruce nemám, přesto je pro mě tato volba velikosti pro pohodlnou manipulaci mnohem ideálnější. Největší výhodou však byla úspora peněžních prostředků v porovnání s většími modely při prakticky stejné užitkové hodnotě.

Koncept nové generace iPhone SE od německého magazínu CURVED:

Nová generace si opět vezme to nejlepší z větších modelů

Nejnovější zprávy hovoří o tom, že bychom se u nové generace iPhone SE měli dočkat stejné volby designu, jako v případě modelů 4/4S. To znamená především volbu nasazení kovového rámečku a skleněné přední i zadní strany. Skleněná zadní strana by znamenala především jednu věc – možnost implementace bezdrátového nabíjení. Nový iPhone SE by si tak vzal něco z nových modelů a přesto mohl zůstat levným, což jako uživatel vždy uvítám.

Na čínské sociální síti Weibo se před nedávnem objevil první obrázek potenciálních zadních panelů nového modelu iPhone SE. Úhlopříčka displeje by u nového modelu mohla zůstat na původních 4 palcích, případně lehce povyrůst na 4,2 palce. Mozkem přístroje by měl být starší procesor Apple A10, který pohání například i modely iPhone 7/7 Plus. Měly by být dostupné celkově dvě paměťové varianty – 32 GB a 128 GB. Baterie by měla dosahovat kapacity 1700 mAh, což se nezdá jako jakkoli zázračná hodnota, iPhone SE je však mezi veřejností znám především pro svou neuvěřitelnou výdrž baterie. Vše tak bude záviset na ostatních parametrech a celkové optimalizaci. RAM paměť by pak měla mít velikost 2 GB. Zadnímu fotoaparátu by mělo zůstat rozlišení 12 Mpx, přední kamerka se má pyšnit rozlišením 5 Mpx.

Touch ID by ještě zcela vymizet nemělo

Velký otazník však visí především nad rozhodnutím, co udělat se přední stranou přístroje – zanechat ji podobnou, jako u původního modelu iPhone SE, nebo se ubírat jiným směrem po vzoru modelu iPhone X? Osobně jsem pro zachování původní verze, která by s sebou také nesla rozhodnutí pro zachování Touch ID na přední straně. Face ID není ještě natolik spolehlivé a celkově odladěné, abych mu dal před Touch ID přednost coby jediná verze autorizace uživatele.

Jako na celek se však na iPhone SE druhé generace těším a jsem zvědavý, s čím novým se u něj Apple vytáhne a jak jej celkově pojme. Zařadí jej (minimálně cenově) po boku vlajkových modelů nebo jej udělá dostupným „obyčejným“ lidem? Nechá jej v takové formě, aby byl skutečnou vlajkovou lodí nebo se jej bude snažit tlačit do segmentu nižší a střední třídy? Na odpovědi pro tyto otázky si budeme muset počkat minimálně do března, kdy by mělo dojít k jeho oficiálnímu odhalení.

Zdroj parametrů: PhoneArena