Zavřít reklamu

Součástí nedávno vydaného iOS 13.1 je nová funkce, která majitele iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max dokáže upozornit v případě, že mu bude v servisu nainstalován neoriginální displej. Apple na tuto skutečnost upozornil v dokumentu podpory. V tomto dokumentu také uživatelům vysvětlil, že by měli vyhledávat výhradně takové servisy, jejichž technici absolvovali kompletní výcvik od Applu a používají originální Apple díly.

Problémem může být v některých případech cena originálních dílů, kvůli které někdy dávají jak zákazníci, taky i některé servisy přednost neznačkovým součástkám. Používání neoriginálních dílů ale může být příčinou problémů s multi-touch, jasem displeje či zobrazením barev.

Originalitu displeje na iPhonu zjistí majitelé nových iPhonů v Nastavení -> Obecné -> Informace.

iPhone 11 fake display

Funkce bude (zatím?) k dispozici pouze pro letošní modely iPhonů. Zmíněný dokument podpory uvádí, že varování o neoriginálním displeji se objeví na uzamčené obrazovce v průběhu prvních čtyř dnů od odhalení této skutečnosti. Poté se toto varování objeví také v Nastavení, a to po dobu patnácti dnů.

V uplynulých letech byl Apple opakovaně kritizován za to, že nespravedlivě omezuje to, kdo může a kdo nemůže opravovat jeho zařízení. Minulý měsíc firma oznámila, že by nezávislým servisům mohla usnadnit provádění oprav Apple zařízení poskytnutím náhradních dílů, nástrojů, ale tak školení či manuálů a diagnostik, schválených Applem.

iPhone 11 display
.