Zavřít reklamu

Když v roce 2015 vyšel první díl hry Cards and Castles, světu karetních digitálních her vládl tehdy ještě relativně nový Hearthstone. Hra od Blizzardu si užívala svého místa na slunci jako nejpopulárnější zástupce svého žánru. Není se proto čemu divit, že jí začaly rychle přibývat imitátoři. Na vlně popularitě se svezlo právě i Cards and Castles. To ale kromě využití již zažitých zvyklostí nabídlo i poměrně originální spojení se strategickým žánrem, kdy vaše karty nechalo běhat po na čtverečky rozdělených bitevních polích. Nyní vychází druhý díl, který se také snaží dokázat, že v žánru ještě existuje místo pro inovaci.

Cards and Castles 2 je po stránce hratelnosti takřka k nerozeznání od svého předchůdce. Stále si budete stavět balíčky z karet, které reprezentují dvě ze sedmi dostupných frakcí. Tentokrát si můžete vybrat mezi druidy, vikingy, piráty, křižáky, kouzelníky, ninja válečníky a nemrtvými. Každá z nich vám pak nabídne jedinečné jednotky a mocná kouzla. Oproti svému free-to-play staršímu bráškovi však druhý díl stojí necelých sedmnáct eur. Cards and Castles  po vás totiž kromě původní investice nebude chtít žádné další peníze navíc.

Je to až surreální vidět sběratelskou karetní hru, ve které po vás vývojáři nebudou chtít žádné další peníze navíc za nákup rozšiřujících balíčků nebo nových karet. V Cards and Castles  zcela zdarma získáváte herní měnu, za kterou si můžete přímo pořídit specifické karty, které potřebujete ke stavbě balíčků. Nefunguje tu tak již známá herní ekonomika s více druhy měn, známá například z Hearhstonu nebo Magic Areny, Pokud tedy hledáte originální karetní hru a už vám lezou ne nervy mikrontransakce, Cards and Castles  určitě stojí za vyzkoušení.

  • Vývojář: Red Team Games
  • Čeština: Ne
  • Cena: 16,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.14 nebo novější, procesor Intel Core 2 Duo, grafická karta Nvidia GeForce 8600M GT nebo lepší, 2 GB volného místa na disku

 Hru Cards and Castles 2 můžete zakoupit zde

Témata: , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.