Zavřít reklamu

Delší dobu jsme jsme neslyšeli informace o zákulisí vývoje zatím nepotvrzených chytrých hodinek od Applu – iWatch. Včera přišel server The Information s několika zajímavými informacemi týkající se mýtických hodinek jablečné společnosti. Jejich vývoj je podle všeho velice problematický a sužuje ho hned několik problémů.

Prvním z nich je ztráta jednoho z klíčových lidí, kteří se na vývoji hodinek podílí. Je jím Bryan James, veterán iPodů, který měl být jedním z hlavních členů týmu iWatch, ale z Applu odešel do společnosti Nest. Společnost vyrábějící inovativní termostaty a hlásiče požáru založil další z hlavních lidí kolem iPodů, Tony Fadell. James se tak bude podílet na příslušenství do domácnosti se svým bývalým kolegou z Applu.

Není to však jen ztráta lidí, v Applu údajně stále řeší, jakou technologii displeje nasadit. Předchozí spekulace hovořili o použití úspornějšího OLED displeje, nicméně se zdá, že se inženýři stále ještě nerozhodli. Výběr technologie souvisí i s dalším problémem, což je výdrž baterie. Informace o výdrži se objevily už v druhé půlce minulého roku. Podle nich se Applu nepodařilo dosáhnout cílových 4–5 dní, místo toho zařízení mělo vydržet o několik dní méně. Jak se zdá, tento problém zatím nebyl překonán. Podle dalších spekulací by měl přístroj obsahovat baterii s kapacitou 100 mAh, což je přibližně stejná kapacita, jakou disponoval iPod nano 6. generace.

Nakonec problémy by měly být i v produkčním procesu. Apple měl v reakci na to ukončit pokročilé vytváření prototypů v nejmenované továrně v minulém roce, důvody však potvrzené nejsou. Vše výše uvedené však není pro výrobce hardwaru žádnou novinkou, problémy a jejich překonávání jsou nedílnou částí vývoje, o které výrobci, zvlášť pak Apple, příliš nemluví.

Zdroj: MacRumors.com
.