Zavřít reklamu

Zdá se, že Apple již začal vyrábět svůj 12palcový MacBook Air, a také již pracuje na novinkách pro iPhone 6S. Je možné, že se v něm dočkáme i joysticku, ale to je spíše jen teoretická rovina. V konkurenčním Googlu se pak brýlí Glass ujal otec iPodu Tony Fadell.

12palcový MacBook Air by mohl přijít už v prvním čtvrtletí a nahradit současnou „jedenáctku“ (13. 1.)

Internetový deník Digitimes přišel s informací, že výroba 12palcových MacBooků Air v tchajwanské továrně Quanta nabrala na obrátkách. Nový ultratenký MacBook Air by měl prý úplně nahradit současný 11palcový MacBook Air a cenově by se mu měl vyrovnat. Nový počítač by měl být uživatelům dostupný již toto čtvrtletí. Quanta se na velkou poptávku po Apple Watch a právě i po novém MacBooku připravila zaměstnáním 30 tisíc nových lidí.

Zdroj: 9to5Mac

iPhone 6S s fotoaparátem s dvojitou čočkou, funkcí Force Touch a více RAM? (13. 1.)

Z Tchaj-wanu tento týden uniklo překvapivě plno nových spekulací o nadcházejícím iPhonu 6s. První z nich se týká nového fotoaparátu, který by mohl přijít s technologií dvojí čočky. Taková změna by iPhonům konečně umožnila funkci optického zoomování a zároveň by prý měla opět pomoci s kvalitou fotek focených v prostředí se zhoršenou světelnou situací.

Tchajwanská firma TPK má prý navíc Applu pro nové iPhony dodávat 3D dotykové senzory, technologii, která rozeznává, jak velkým tlakem uživatel na displej ťuká, a kterou již Apple použil na svých Watch.

Tchajwanská média také přišla s informací, podle které by iPhony 6s měly dostat i 2GB RAM. iPhony mají již od iPhonu 5 1GB RAM, což je v porovnání s konkurencí málo, ovšem na velmi spořivé fungování iOS v drtivé většině případů dostačující stav. Apple prý ale plánuje do nového iPhonu zahrnout dvojnásobou operační paměť, jež by měla přinést vyšší výkon při stejné spotřebě baterie.

Zdroj: Apple Insider, Cult Of Mac

Apple by mohl do iPhonů zabudovat joystick (15. 1.)

Apple si minulý týden zaregistroval velmi zajímavý patent, který přiměl miliony nadšenců iOS her vymýšlet, jak by mohl v budoucnosti vypadat iPhone. Tento patent by totiž umožnil z tlačítka Home udělat miniaturní joystick. Ten by byl zapuštěný do iPhonu a z tlačítka by se aktivoval pouze při hraní. Zajímavý nápad ale skýtá několik problémů. Za prvé, joystick by byl velmi malý a tak by většina hráčů stejně přecházela na doplňky třetích stran. Mnohem důležitější faktor by ale byla tloušťka takové technologie, jež by nejspíše do budoucnosti byla pro Apple překážkou v jeho zvyku ztenčovat své zařízení na minimum. Apple tak možná patent zaregistroval jenom z toho důvodu, aby ho nemohla použít konkurence.

Zdroj: Cult Of Mac

Otec iPodu Tony Fadell dostal na starosti Google Glass (15. 1.)

Tony Fadell, muž, který stál ve vedení oddělení zodpovědného za první generace iPodů, se nyní postaví do vedení Google Glass. Google, který Fadella získal po koupi společnosti Nest vyrábějící termostaty, plánuje vyjmout práce na svém nositelném zařízení z tzv. Google X laboratoří a vytvořit jim vlastní divizi uvnitř společnosti, kde se budou všichni zaměstnanci zodpovídat právě Fadellovi. Ten by měl přispět hlavně svým strategickým cítěním. Google Glass začalo mnoho lidí označovat za propadák poté, co o ně téměř žádní vývojáři neprojevili zájem a Google neustále posouval vydání pro veřejnost. Podle Chrise O’Neilla, jednoho z vedoucích členů týmu, který za Glass stojí, je ovšem Google z produktu stále velmi nadšený a tvrdě pracuje na tom, aby mohl být co nejdříve dostupný i široké veřejnosti.

Zdroj: MacRumors

Před čínským Novým rokem Apple otevřel pět nových obchodů (15. 1.)

Angela Ahrendtsová, vedoucí maloobchodní činnosti Applu, se s čínskou agenturou Xinhua podělila o strategii, díky které by měl Apple v příštích pěti týdnech otevřít 5 nových Apple Storů v Číně. Vše je načasováno tak, aby byly obchody připravené na čínský Nový rok a sváteční nákupy. Jeden z nich byl již otevřen a to ve městě Čeng-čou (na obrázku), kde také sídlí jedno ze středisek Foxconnu.

Ahrendtsová se také rozpovídala o tom, jak důležitý je čínský trh pro jakoukoliv společnost, a zároveň uvedla, že nejtěžší překážkou je pro Apple držet krok s poptávkou a zároveň čínským zákazníkům zachovat standard, na který jsou zvyklí lidé po celém světě. Například Apple Store v Šanghaji je nejvíce navštěvovaný na světě, za den se v něm vystřídá 25 tisíc zákazníků.

Zdroj: MacRumors

Apple, Google, Intel a Adobe nakonec zaplatí za zaměstnancům 415 milionů dolarů (16. 1.)

Zaměstnancům, kteří byli poškozeni dohodou mezi Applem, Googlem, Intelem a Adobe o nepřebírání si svého talentovaného personálu, bude nyní společnostmi vyplaceno 415 milionů dolarů. Rozhodl tak soud, který původně částku vyhodnotil na 324,5 milionu, což se ovšem žalobcům zdálo málo.

Zdroj: Cult Of Mac

Týden v kostce

Minulý týden na Jablíčkáři doznívaly zprávy z veletrhu CES, když jsme se dozvěděli, co bude letos trendy ve spotřební elektronice. Významné úspěchy slavil Whatsapp, který překonal SMS, jelikož celosvětově doručí 30 miliard zpráv denně, ale také iBooks, které týdně získají milion nových zákazníků.

Úspěšný byl i iPhone na Flickru, na tomto serveru o fotografii se totiž v roce 2014 více než iPhonem fotilo už jen Canonem. Vzrůstající popularita Applu v Číně se minulý týden potvrdila poněkud absurdně, když byl na čínských hranicích dopaden pašerák s tělem obaleným 94 iPhony.

V naší republice se můžeme radovat z toho, že se Siri nejspíše brzo dočká podpory češtiny a slovenštiny, ale zklamání zase nemine ty, kteří chtěli zneužít čtrnáctidenní lhůtu na vrácení aplikací v Evropské unii, jelikož tak lehké to nebude.

.