Zavřít reklamu

iBooks jsou nově na Instagramu, VirnetX zatím peníze od Applu za patentový spor nedostane, nové iPhony nejspíš budou mít větší operační paměť a hackeři, kteří odhalí chyby v produktech Applu, mohou dostat odměnu…

Apple spustil instagramový účet pro iBookstore (1. 8.)

Tento týden Apple založil své službě iBooks účet na Instagramu, na kterém plánuje svým followerům představovat nové knihy, mimo jiné za pomocí citátů a rozhovorů s autory. Účet byl spuštěn v den vydání nové knihy série Harryho Pottera, a tak jeden z prvních příspěvků přál všechno nejlepší k narozeninám J. K. Rowlingové, a i další příspěvky se týkaly stejné knihy. Podle zatím zveřejněných příspěvků to vypadá, že se iBooks na Instagramu budou věnovat hlavně nově vydaným knihám. Do dnešního dne si účet nastřádal 8,5 tisíce followerů.

Thank you for coming into this world and bringing so much magic into our lives. ✨ #HappyBirthdayJKRowling

Video zveřejněné uživatelem iBooks (@ibooks),

Zdroj: MacRumors

VirnetX možná nakonec od Applu 625 milionů dolarů nezíská (1. 8.)

Okresní soudce New Jersey na základě žádosti Applu rozhodl, že rozhodnutí soudu v případu kalifornské firmy a patentové společnosti VirnetX z minulého roku bylo neplatné, jelikož se soudci příliš spoléhali na rozhodnutí v již předchozích sporech těchto dvou firem. Apple tak zatím nemusí vyplácet pokutu 625 milionů dolarů. Případ bude řešen v novém soudním procesu, který by měl začít na konci září.

VirnetX žaloval Apple za zneužití svých patentů týkajících se bezpečnosti internetových technologií. Patenty, o které se ve při jedná, Apple používá například ve své službě FaceTime či iMessage.

Zdroj: AppleInsider

Nový iPhone by mohl mít 3GB RAM, zřejmě jen větší model (3. 8.)

Magazín DigiTimes se nyní přidal k tvrzení, které poprvé pronesl analytik Ming-Chi Kuo minulý rok, že nové iPhony v sobě ponesou 3GB RAM. DigiTimes tvrdí, že se tak stane kvůli novým funkcím v iPhonu, ve kterých modelech se ale větší paměť objeví, zpráva nespecifikuje. Apple v nynějších iPhonech používá 2GB RAM.

Zdroj: MacRumors

Velká investice Applu do Didi Chuxing popohnala Uber China k prodeji (4. 8.)

Překvapivá zpráva přišla minulý týden z Číny, kde se Uber rozhodl odejít z trhu, jelikož se jeho výsledky nemohly srovnávat s tamější službou Didi Chuxing. Úspěchu firmy Didi Chuxing si všiml také Apple a do společnosti investoval 1 miliardu dolarů, což podle posledních informací vedlo právě k rozhodnutí Uberu o prodání svého podílu. Didi Chuxing má nyní hodnotu okolo 28 miliard dolarů, což ze společnosti činí třetí nejhodnotnější startup na světě.

Uber a Apple jsou na americkém trhu partnery, zatím ovšem pouze na úrovni služeb, kdy řidiči Uberu mohou být například placeni pomocí Apple Pay, vlastní-li iPhone. Jejich společný zájem v Didi by ovšem mohl být bránou k větší spolupráci.

Zdroj: MacRumors

Apple zaplatí až 200 tisíc dolarů těm, kdo odhalí chyby v jeho zařízeních (4. 8.)

Apple se přidává ke společnostem jako Uber nebo Fiat a zahajuje program, díky kterému dostanou programátoři a hackeři zaplaceno, pokud najdou v produktech kalifornské společnosti chyby. Program bude spuštěn v září a s velkou pravděpodobností se jedná o odpověď na nedávnou při s FBI, kdy se americká vláda byla schopna dostat do iPhonu teroristy ze San Bernardina právě na základě chyby, kterou v systému našli hackeři.

Větší společnosti jako Google a Facebook hackerům za podobné služby platí již několik let, právě Google minulý rok na těchto výdajích utratil přes 2 miliony dolarů. Program Applu ale bude o něco více organizovaný – kalifornská společnost nezaplatí jen tak někomu a sama si bude hledat lidi, které chce do svého programu přijmout.

Zdroj: The Verge

Týden v kostce

Minulý týden se novinek ohledně Applu odehrálo plno po celém světě, ale my můžeme začít s těmi, které se týkají nás. V Praze můžete teprve jako ve třetím evropském městě v Apple Mapách používat trasy MHD a v betě verzi macOS Sierra se objevila česká Siri. Kalifornská společnost také vydala dvě nové reklamy, jedna z nich se nás ptá, co je to vlastně počítač, a ta druhá, vydaná k příležitosti olympijských her, se soustředí na diverzitu. Tu se Apple stále snaží podporovat i ve své firmě, kde nyní zajistí stejný plat za stejnou práci pro všechny.

Novinek se dočkaly i operační systémy – iOS 9.3.4 řeší bezpečnostní chyby a do bety iOS 10 byly přidány 100 nových emoji. V Indii má Apple problém prorazit na tamějším rozvíjejícím trhu a v Americe může začít prodávat nadbytečnou elektřinu.

Do Apple Music, které by se podle Kanye Westa mělo spojit s Tidalem, míří exkluzivní novinky Britney Spears a Franka Oceana. Apple také vydal novou aplikaci Remote pro Apple TV.

.