iWant

Kanye West chce, aby Apple koupil Tidal. Volá po schůzi ředitelů

iWant

Poněkud kontroverzní situace se odehrála na Twitteru rappera Kanyeho Westa, které pomocí série tweetů (přiložených níže) reagoval na konkurenční boj mezi Apple Music a Tidalem, kde vlastní část podílu. Svůj projev, jenž byl okořeněn vulgárními prvky, adresoval především výkonným pracovníků těchto hudebních streamovacích služeb a vyžadoval, aby ukončili tento „boj“ a zkrátka poskytovali hudbu. V jistém slova smyslu také apeloval na to, aby Apple Tidal koupil.

Americký rapper Kanye West je svou atypickou povahou poměrně proslaven. Nyní se však vyhnul soukromému životu a silná slova směřoval skrze svůj twitterový účet k hudebnímu průmyslu, konkrétně na oblíbené hudební platformy Apple Music a Tidal a jejich šéfy.

West chce, aby se Tim Cook (šéf Applu), Jimmy Iovine (spoluzakladatel Beats, nyní v Applu), Larry Jackson (šéf hudebního obsahu Apple Music), Jay-Z (majitel Tidalu) a on sám sešli v jedné místnosti a prodiskutovali jisté hudební záležitosti. Mimo jiné i případnou akvizici mezi Applem a Tidalem. Do seznamu chtěných hostů také přidal kanadského rappera Drakea, který je na Apple napojen, a později Daniela Eka, spoluzakladatele a výkonného ředitele dalšího streamovacího giganta Spotify.

Zdali West předpověděl budoucnost ohledně koupi Tidalu cupertinskou společností se pochopitelně zatím neví, ale možná není od pravdy daleko. V červnu se totiž na povrch dostala informace, že má údajně Apple s Tidalem projednávat možné podmínky nákupu. Důvod je zřejmý – exkluzivita alb. Výhradní práva na vydání nových desek má Jay-Z služba jak se zmíněným Westem, tak také například s Beyoncé, Madonnou, Nicki Minaj, Rihannou, Usherem, Chrisem Martinem a dalšími.

Jména jsou dostatečně velká k tomu, aby je Apple mohl chtít do svého portfolia zařadit a tím navýšit svou konkurenceschopnost. Exkluzivní alba jsou totiž poměrně v kurzu.

Zdroj: AppleInsider