Kanye West chce, aby Apple koupil Tidal. Volá po schůzi ředitelů

kanye-west

Poněkud kontroverzní situace se odehrála na Twitteru rappera Kanyeho Westa, které pomocí série tweetů (přiložených níže) reagoval na konkurenční boj mezi Apple Music a Tidalem, kde vlastní část podílu. Svůj projev, jenž byl okořeněn vulgárními prvky, adresoval především výkonným pracovníků těchto hudebních streamovacích služeb a vyžadoval, aby ukončili tento „boj“ a zkrátka poskytovali hudbu. V jistém slova smyslu také apeloval na to, aby Apple Tidal koupil.

Americký rapper Kanye West je svou atypickou povahou poměrně proslaven. Nyní se však vyhnul soukromému životu a silná slova směřoval skrze svůj twitterový účet k hudebnímu průmyslu, konkrétně na oblíbené hudební platformy Apple Music a Tidal a jejich šéfy.

West chce, aby se Tim Cook (šéf Applu), Jimmy Iovine (spoluzakladatel Beats, nyní v Applu), Larry Jackson (šéf hudebního obsahu Apple Music), Jay-Z (majitel Tidalu) a on sám sešli v jedné místnosti a prodiskutovali jisté hudební záležitosti. Mimo jiné i případnou akvizici mezi Applem a Tidalem. Do seznamu chtěných hostů také přidal kanadského rappera Drakea, který je na Apple napojen, a později Daniela Eka, spoluzakladatele a výkonného ředitele dalšího streamovacího giganta Spotify.

Zdali West předpověděl budoucnost ohledně koupi Tidalu cupertinskou společností se pochopitelně zatím neví, ale možná není od pravdy daleko. V červnu se totiž na povrch dostala informace, že má údajně Apple s Tidalem projednávat možné podmínky nákupu. Důvod je zřejmý – exkluzivita alb. Výhradní práva na vydání nových desek má Jay-Z služba jak se zmíněným Westem, tak také například s Beyoncé, Madonnou, Nicki Minaj, Rihannou, Usherem, Chrisem Martinem a dalšími.

Jména jsou dostatečně velká k tomu, aby je Apple mohl chtít do svého portfolia zařadit a tím navýšit svou konkurenceschopnost. Exkluzivní alba jsou totiž poměrně v kurzu.

Zdroj: AppleInsider