Zavřít reklamu

Olympijské pásky k Watch již nabízí i Casetify, hackeři si mohou odhalením chyby v iOS vydělat půl milionu, program ConnectED slaví úspěchy, Apple odůvodnil, proč nechce otevřít NFC, s vývojem zdravotnického softwaru Cookově firmě pomůže zakladatel Flipboardu a v Irsku získal Apple povolení stavět nové datové centrum. Čtěte 32. Jablečný týden.

Casetify nabízí olympijské pásky jako Apple. Český ale opět chybí (8. 8.)

Při příležitosti Olympijský her vydala společnost Casetify po vzoru Applu své vlastní verze náramků pro Apple Watch, na kterých jsou vyobrazeny vlajky jednotlivých zúčastněných zemí. Zatímco Apple své vlastní náramky prodává pouze v Brazílii a nabízí vlajky 14 zemí, Casetify své produkty zpřístupnila celému světu a ve svém portfoliu zahrnuje dvě země navíc. Svou vlajku tak na zápěstí mohou nosit například Belgičané, Jihokorejci nebo Australané. V nabídce ovšem česká vlajka, ale ani například kanadská, k nalezené není.

Zdroj: 9to5Mac

Po 200tisícové odměně Applu za nalezení chyb nabízí soukromá firma půl milionu dolarů (10. 8.)

Jen týden potom, co Apple oznámil svůj vlastní program pro odhalování chyb ve svém systému v čele s odměnou 200 tisíc dolarů, se do hry přidala soukromá firma Exodus Intelligence s dvakrát tak vysokou nabídkou. Exodus hackerům nabídne až 500 tisíc dolarů najdou-li chybu v iOS 9.3 a novějších verzích. Soukromá firma odkupuje tipy například také na chyby v Googe Chrome a Microsoft Edge.

Podobné nabídky ze strany soukromých firem jsou čím dál častější. Výdělky těmto typům společností plynou hlavně z prodávání přístupu do své databáze programátorům antivirového softwaru či vládním organizacím.

Zdroj: The Verge

ConnectED Program už pomohl více než 32 tisícům studentů (10. 8.)

Program ConnectED, do kterého Apple investoval 100 milionů dolarů, za svou dobu působení zatím pomohl více než 32 tisícům studentů. Kalifornská společnost jako součást tohoto programu dodává iPady a přístup k internetu znevýhodněným školám a jejich žákům i učitelům po celých Spojených státech. V statistikách zveřejněných Applem se můžeme dočíst, že společnost školským institucím poslala přes 9 tisíc Maců a iPadů a pomohla jim zavést až 300 kilometrů internetových kabelů. Apple také školám poskytuje výukové specialisty, kteří zaměstnancům školy pomáhají technologii efektivně využít.

Program ConnectEd byl iniciován prezidentem Barackem Obamou a jeho součástí jsou kromě Applu například také firmy jako Verizon nebo Microsoft.

Zdroj: MacRumors

Apple zkritizoval požadavek australských bank, aby otevřel NFC (10. 8.)

V Austrálii se spojili tři z největších místních bank a jako podmínku pro přijetí Apple Pay žádají Apple o přístup k datům jeho platební technologie. Kalifornská firma ale podmínku nazvala manipulativní a ve vyjádření předloženém australskému antimonopolnímu úřadu chování bank popsala jako „vytvoření kartelu, díky kterému chtějí banky diktovat podmínky nového obchodního modelu.“

Oficiálně Apple především brání soukromí svých uživatelů, v zákulisí se ovšem nejspíše spor vede o poplatek, které banky musí platit Applu pokaždé, když jeden z jejich zákazníků použije Apple Pay k nákupu. V Austrálii má kalifornská společnost smlouvu uzavřenou s jednou hlavní bankou, jejíž reprezentant dokonce stížnost Applu podepsal. Z trojice nově spojených banek nepoužívá Apple Pay ani jedna.

Zdroj: MacRumors

Apple najal spoluzakladatele Flipboardu, bude pracovat zdravotním softwaru (11. 8.)

Kampus Applu se rozrostl o nového člena týmu, který pracuje na zdravotním softwaru. Evan Doll, spoluzakladatel Flipboardu, aplikace, která ve svých začátcích byla pionýrem online magazínů na iPadech, se ke kalifornské společnosti připojil v červenci do jedné z vedoucích pozic. Doll v Applu pracoval již v roce 2003, a to jako softwarový inženýr, který se podílel na vývoji Final Cut a Apperature. Podle slov Tima Cooka se Apple bude soustředit na oblast medicíny stále více a pracuje na vývoji nových systémů.

Zdroj: AppleInsider

Apple dostal v Irsku zelenou k výstavbě datového centra za miliardu dolarů (12. 8.)

Po třech měsících se irský inspektor konečně rozhodl dát Applu zelenou k výstavbě datového centra, které mezi místními vzbuzovalo odpor. Centrum s rozlohou 2 kilometrů čtverečných bude stát 960 milionů dolarů a technicky zajišťovat bude služby jako Apple Music, App Store nebo iMessage pro celou Evropu. I přesto, že se má jednat o projekt šetrný k životnímu prostředí, tamější Irové se bojí o vliv na svou krajinu a spotřebu energie. Apple plánuje postavit datových center v příštích 15 letech hned osm, na každé nové ale musí samozřejmě dostat vládní povolení.

Zdroj: CultOfMac

Týden v kostce

Minulý týden jsme se dozvěděli pár zajímavých spekulací o nových produktech Applu – iPhone 7 by mohl přijít o Home Button jak ho známe, Apple Watch konečně dostanou svůj vlastní GPS modul a MacBook Pro nabídne dotykový panel pro funknční klávesy. Apple, o jehož budoucnosti promluvili Tim Cook i Eddy Cue, také koupil startup se specializací na strojové učení a umělou inteligenci. Poptávka po iPadech sílí v korporacích, dodávky do firem tvoří téměř polovinu prodejů.

.