Zavřít reklamu
iWant

Nové Apple Watch přinesou vyšší výkon, GPS modul a větší odolnost proti vodě

iWant

Apple se chystá představit druhou generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Přijít by měly v této polovině roku, a to s výkonnějším procesorem, GPS modulem, barometrem a lepší vodotěsností.

O očekávaných modelech Apple Watch se příliš nemluví. Většinovou pozornost si získávají spekulace ohledně nových iPhonů a na jablečné hodinky se neklade tak velký důraz. Avšak díky informacím, se kterými přišel analytik Ming-Či Kuo ze společnosti KGI, by se zájem veřejnosti mohl zvýšit. Apple totiž chystá hned několik novinek.

Jednak podle Kua přijdou hned dvě verze hodinek, které budou nabízet více než současná první generace. Nový model má nést název Apple Watch 2 a bude obsahovat GPS modul a barometr s vylepšeními geolokačními možnostmi. Přijít má i vyšší kapacita baterie, ovšem konkrétní miliampérhodinová základna není doposud známa. Designově se oproti svému předchůdci nemají nijak výrazně lišit. Ztenčení se taktéž konat nebude.

Zajímavým dodatkem v Cuově zprávě je, že druhý model hodinek má být totožný se současnou první generací, ale bude mít díky novému čipu od TSMC vyšší výkon. Údajně mají být i voděodolnější, ale je otázka, jakého modelu se to přesně bude týkat.

Letošní modely Apple Watch budou tedy na pohled téměř totožné s první generací. Sám Kuo uvedl, že očekává radikálnější designové a funkční změny až v roce 2018, kdy má přijít nejen nový vzhled, ale také lepší zázemí pro vývojáře, a to především z hlediska zdravotních aplikací.

Zdroj: AppleInsider