Zavřít reklamu

V Applu testují nové operační systémy, v Irsku společnost vytvoří tisíc nových pracovních míst a v příštím roce bychom se mohli dočkat nových Apple Watch. Detaily byly také prozrazeny o „kouzelných stolech“ v Apple Storech.

V Applu již testují iOS 10 a OS X 10.12 (10. 11.)

Podle analýzy návštěv serveru 9to5Mac Apple výrazně zintenzivnil testování nových operačních systémů iOS 10 a OS X 10.12. Jejich stránky si během listopadu prohlíželo stále více čtenářů skrze tyto dva nové systémy. I když tým Applu stále pracuje na vylepšování současných operačních systémů – iOS 9 a OS X 10.11 El Capitan –, část zaměstnanců se již očividně soustředí na vydání systémů pro rok 2016. Zdá se také, že krycí jméno pro nový OS X je druh jablka „Fuji“. Podobné jméno měl v době vývoje i OS X El Capitan, tomu se přezdívalo „Gala“.

Zdroj: 9to5Mac

Apple v Irsku vytvoří 1000 nových pracovních míst (10. 11.)

Až tisíc nových pracovních míst by měl do poloviny roku 2017 Apple vytvořit v Irsku. Tvrdí tak investiční agentura IDA, která také poznamenala, že za posledních rok přijal Apple do svých kanceláří ve městě Cork stejné množství zaměstnanců. Momentálně jich v irském středisku pracuje 5 tisíc.

Kalifornská společnost v Irsku profituje z nízké korporátní daně. Za posledních pět let platila pouze 2,5procentní daň na 109 miliardách dolarů zisku. Daňový průměr v Irsku je přitom 12,5 procenta, v USA pak až 39 procent.

V září minulého roku Evropská komise obvinila Apple z ilegální státní pomoci – Irsko prý Applu udržuje nízkou daň, aby tak v zemi společnost zůstala a vytvářela pracovní místa. Výsledky vyšetřování by měly být známy počátkem příštího roku.

Zdroj: MacRumors

Patent ukazuje „kouzelné stoly“ v Apple Storech (12. 11.)

Apple ve svých obchodech zavádí novinku v podobě datových a napájecích portů, které jsou zajímavým způsobem skryté přímo v předváděcích stolech. Pokud je zaměstnanec potřebuje, stačí jednoduchým gestem mávnout nad určitým místem na stole a panel se zásuvkami se ze stolu vysune. Patent zahrnuje i otevření panelu přes RFID signál nebo například pomocí otisků prstů.

Předváděcí stoly v Apple Storech si tak mohou zachovat svůj jednoduchý design, který navrhl sám Jony Ive a který šéfka prodeje Angela Ahrendtsová zatím neplánuje měnit, na rozdíl od ostatních aspektů obchodů Applu. Podle jejích slov chce prezentaci produktů v Applu Storech přiblížit výlohám maloměstských obchůdků.

[youtube id=“wnX4vrTG2Q8″ width=“620″ height=“360″]

Zdroj: Apple Insider

Beats Music oficiálně končí 30. listopadu (12. 11.)

Streamovací služba Beats Music má před sebou poslední půl měsíc. Všem uživatelům, kteří mají službu stále předplacenou, byla rozeslána zpráva, která je vyzývá k přechodu na Apple Music, jelikož Beats Music 30. listopadu skončí. Většina uživatelů na Apple Music přešla hned po zprovoznění služby v červnu, a nyní tuto možnost mají i uživatelé Androidu. Beats Music se od června jen blížilo svému konci, nepřijímalo totiž ani nové předplatitele.

Zdroj: MacRumors

Apple Watch 2 jsou prý ve vývoji, vyjdou příští rok (13. 11.)

Podle čínského serveru UDN se Apple chystá vydat nástupce první generace Apple Watch během druhého, nebo třetího čtvrtletí příštího roku. Zpráva uvádí jako zdroj Barryho Lama, předsedu Quanta Computer, tedy výrobny hodinek. Pokud by Apple vydal Apple Watch 2 v září 2016, stalo by se tak dva roky po představení prvních jablečných hodinek.

Naposledy kalifornská společnost hodinky obohatila během zářijového keynotu, kdy rozšířila kolekci pásků. Apple prý u nové generace hodinek neplánuje prodloužit výdrž baterie, soustředit by se měl na snížení závislosti na iPhonech a mluví se i o implementování FaceTime kamery.

Zdroj: 9to5Mac

Týden v kostce

Minulý týden Apple vydal dlouho očekávaný iPad Pro, o kterém se v interview rozpovídali Tim Cook i Eddy Cue. Na produkt vyšla nová reklama, v App Storu se objevila sekce pro hry a aplikace, které na novém iPadu vypadají nejlépe, nicméně zásadní doplňky k iPadu Pro, Pencil, o kterém Jony Ive tvrdí, že je nástupcem tužky, a Smart Keyboard nejsou zatím k dispozici.

Uvnitř iPadu Pro, jehož cena v České republice začíná na 25 tisících, nalezneme vylepšené reproduktory, počítačový výkon a rychlejší Lightning. Nejpopulárnějším iPadem je ale pořád čtyři roky starý iPad 2.

Apple také vydal aplikaci Apple Music na Android a Firefox konečně vydal svůj prohlížeč pro iOS. Film o Stevu Jobsovi v amerických kinech stále propadá, nejspíše kvůli odporu fanoušků, a Apple v Irsku investuje milion eur do energie z mořských vln.

.