Zavřít reklamu

Film o Stevu Jobsovi, jenž by v tomto týdnu oslavil 59. narozeniny, by mohl režírovat David Fincher. Na iTunes Festivalu vystoupí rapper Kendrick Lamar a MOGA brzy představí další ovladač pro iOS zařízení…

Tim Cook na Twitteru zavzpomínal na Steva Jobse (24. 2.)

V pondělí by Steve Jobs oslavil 59. narozeniny a s mnoha obdivovateli si na Steva vzpomněl i nynější výkonný ředitel Applu Tim Cook, a to pomocí dvou tweetů, do kterých zahrnul slavné Jobsovy citáty. „Na jeho narozeniny si dnes připomínám svého přítele Steva. ‚Zůstaňte hladoví. Zůstaňte blázniví.‘ Uctíváme jeho památku tím, že pokračujeme v dělání toho, co miloval.“ V druhém tweetu nejspíše Tim Cook poukázal na to, že v letošním roce zatím Apple nezveřejnil žádný produkt, a to tím, že všem připomněl, jak důležité bylo pro Jobse dotáhnout všechny produkty do posledního detailu. „Vzpomínám na Steva na jeho narozeniny: ‚Na detailech záleží, stojí za to si počkat.‘“

 

Zdroj: MacRumors

Safírové sklo by mělo GT plně produkovat ve druhé polovině roku 2014 (25. 2.)

GT Advanced Technology je firma, která bude zásobovat Apple safírovým sklem pro některý z nových produktů. Aby se GT mohlo plně věnovat rozvíjení nového výrobního závodu v Arizoně, pozastavilo výrobu několika jiných projektů, což se podepsalo i na příjmech společnosti z konce roku 2013. Celoroční příjem GT tak spadl z 733,5 milionu dolarů (rok 2012) na 299 milionů dolarů. GT ale očekává opětovný nárůst příjmů v druhé polovině roku 2014, což by zapadalo do scénáře, že v tu chvíli začne Apple prodávat nový produkt právě se safírovým sklem, patrně iPhone. Společnost GT by si pak měla přijít na 600 až 800 milionů dolarů za rok 2014.

Zdroj: MacRumors

iBeacon dostal specifikaci „Made for iPhone“ (25. 2.)

Aby mohli výrobci zařízení s iBeacon technologií na své produkty umístit toto oficiální pojmenování, musí nyní splnit několik kritérií Applu. Tímto krokem se chce Apple vyhnout prodeji zařízení, které poskytují služby iBeacon všem smartphonům a tabletům disponujícím Bluetooth LE technologií. iBeacon funguje pomocí Bluetooth a umožňuje různým organizacím (od obchodů přes muzea až po sportovní stadiony) posílat uživatelům iOS v blízkosti iBeacon majáků notifikace s různými oznámeními. Nyní již ale nebude možné konkrétní technologii iBeacon použít jen tak, ale bude třeba projít „schvalovacím procesem“, podobně jako musejí ovladače pro iOS 7.

Zdroj: MacRumors
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

David Fincher by mohl režírovat film o Stevu Jobsovi od Sony (26. 2.)

Scénárista Aaron Sorkin dokončuje scénář k novému filmu o Stevu Jobsovi, a proto má společnost Sony nejvyšší čas na to, aby našla filmu režiséra. Pro režírování filmu, který by se měl skládat ze tří třicetiminutových částí ze zákulisí vybraných keynote, Sony zvažuje oscarového režiséra Davida Finchera. Ten v minulosti se Sorkinem již spolupracoval na adaptaci filmu o vzniku Facebooku, který jim vynesl několik zlatých sošek. Nový film o Jobsovi ještě nemá žádné herecké obsazení a nebylo ani oznámeno datum premiéry. Sorkin společně s Fincherem, režisérem filmů Sedm nebo Klub rváčů, by ale mohli být zárukou kvality.

Zdroj: MacRumors

Kendrick Lamar se objeví na iTunes Festivalu (27. 2.)

Historicky první iTunes Festival v Americe se rozrostl o další americkou hudební hvězdu. Rapper Kendrick Lamar přiveze na druhý den festivalu svůj „west coast hip hop“. Lamar se svým albem Good Kid, M.A.A.D City obdržel sedm nominací na prestižní ocenění Grammy a ve Spojených státech má velkou fanouškovskou základnu. Kendrick se tak přidá na setlist k dalším hvězdám současné hudby, jako jsou Coldplay, Imagine Dragons, nedávno oznámení Soundgarden nebo Pitbull.

Zdroj: AppleInsider

Patentový troll v Německu prohrál soud s Applem (28. 2.)

U německého soudu se opět snažil porazit velkou technologickou společnost patentový troll IPCom, ale znovu neuspěl. Podobně jako v případu s HTC nedokázal ani nyní IPCom soud přesvědčit, že by mu měl Apple zaplatit 2 miliardy dolarů za porušování jeho patentů spojených s 3G a LTE zařízeními. IPCom je typickým patentovým trollem – společnost sice vlastní 1200 patentů spojených s mobilními technologiemi, jenže nevyrábí žádné produkty, a tak pouze hledá, s kým by se kde mohla soudit. Několik svých patentů již IPCom licencovalo pod FRAND podmínkami, ale nadále se pravidelně objevuje v soudních síních.

Zatímco Deutsche Telekom se byl ochotný s IPCom na licencování dohodnout, HTC, Nokia i Apple pokračují v soudních bitvách a lze očekávat, že nyní v případu proti Applu se německý patentový troll odvolá a bude celou kauzu nadále natahovat.

Zdroj: The Verge

MOGA ukázala nový ovladač pro iOS 7 (28. 2.)

Série ovladačů MOGA se příští měsíc rozroste o nový model, který bude disponovat technologií Bluetooth. Na obrázku, který v pátek oblétl internet, je zobrazena část ovladače, která velmi připomíná MOGA ovladač pro Android telefony. Na ovladači se kromě nezbytností jako dvou joysticků nachází i rozkládací úchytka, na kterou budou hráči moci umístit při hraní svůj iPhone nebo iPod. „Rebel“, jak nejspíše plánuje MOGA své nové zařízení pojmenovat, bude již třetím Bluetooth ovladačem, který se na trhu v letošním roce objevil.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: AppleInsider

Týden v kostce

Největším tématem uplynulého týdne byla patrně zásadní bezpečnostní chyba, kterou Apple objevil ve svých systémech, a až příliš dlouho mu trvalo vydat po iOS také aktualizaci pro počítače Mac. Nakonec ale i záplatu pro OS X vydal.

Zatímco Apple v roce 2014 nepředstavil jediný nový produkt, Samsung na vavřínech nespí a představil hned několik nových produktů – voděodolný Samsung Galaxy S5 i náramek Gear Fit. Kdy odpoví Apple, který se zatím zaobírá například novou sochou pro své sídlo?

Na druhou stranu se Apple stal už sedmým rokem po sobě nejobdivovanější společností světa, což mu ovšem nijak nepomáhá v případu elektronických knih. V něm Apple požádal o nový proces, či alespoň přehodnocení původního rozsudku. Také se jablečná společnost opět položila do politiky – v Arizoně podpořil práva LGBT.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více