Zavřít reklamu

Apple Watch lze považovat za prodlouženou ruku iPhonu, se kterým jsou kompletně propojeny. Díky tomu můžete na vašich jablečných hodinkách například jednoduše zobrazovat notifikace a případně s nimi dále interagovat, můžete procházet obsah v různých aplikacích a mnoho dalšího. Z tím samozřejmě vznikají různé bezpečnostní výzvy, které Apple musí překonat, aby zajistil, že se do Apple Watch jen tak nikdo nedostane, a že veškerá osobní a citlivá data zůstanou ve 100% bezpečí. I z toho důvodu musíte po každém nasazení jablečných hodinek na ruku zadat kódový zámek, čímž se Apple Watch odemknou.

Jak aktivovat odemykání Apple Watch přes iPhone

Pokud však často během dne Apple Watch sundáváte, a to z jakéhokoliv důvodu, tak vás neustále vypisování kódového zámku, který může mít až 10 znaků, může začít lehce štvát. Na druhou stranu, kompletní vypnutí kódového zámku rozhodně nepřipadá v úvahu, a to právě z důvodu zachování bezpečnosti a ochrany soukromí. Apple tak přišel s velmi zajímavou funkcí, díky které si postup odemykání Apple Watch můžete zjednodušit, na druhou stranu ale pořád nepřijdete o bezpečnost. Konkrétně je možné nastavit, aby se vaše Apple Watch automaticky odemkly po odemčení jablečného telefonu, a to následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodní části obrazovky přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně se v rámci této sekce přesuňte níže, kde vyhledejte a otevřete kolonku Kód.
  • Zde už jen stačí, abyste přepínačem aktivovali funkci Odemykat z iPhonu.

Jakmile tak učiníte, tak už budete schopni Apple Watch odemknout s využitím iPhonu. V praxi to znamená, že pokud si na zápěstí nasadíte uzamknuté Apple Watch, a poté odemknete váš iPhone, tak se společně s ním odemknou i jablečné hodinky, na kterých tak vůbec nemusíte kódový zámek zadávat. To zajisté ocení mnoho uživatelů. Nutno zmínit, že pokud hodinky na zápěstí nemáte a odemknete váš iPhone, tak se Apple Watch samozřejmě neodemknou – k odemčení dojde pouze v případě, že máte hodinky na zápěstí. S tím se pojí také nutnost aktivní funkce Detekce zápěstí, bez které nelze Apple Watch skrze iPhone odemykat.

.