Zavřít reklamu

Apple Watch lze využít k nespočtu různých věcí. Primárně jsou určené k tomu, abyste pomocí nich mohli sledovat vaše zdraví a aktivitu, kromě toho skrze ně lze jednoduše zobrazit notifikace z jablečného telefonu a případně s nimi také interagovat. Nutno ale zmínit, že se pořád jedná o hodinky, které jsou určené k tomu, aby vám kdykoliv a kdekoliv řekly aktuální čas. Aby tato vlastnost byla zachována, tak jste si již dost možná všimli toho, že když v rámci watchOS někam přejdete, tak se po nějaké době systém automaticky vrátí zpět na domovskou obrazovku s ciferníkem, abyste jej měli vždy po rozsvícení displeje k dispozici.

Jak na Apple Watch (de)aktivovat automatický návrat k ciferníku

Většina uživatelů s výše zmíněným chováním nejspíše nemá problém. Samozřejmě ale každému může vyhovovat něco jiného. Pokud vám automatický návrat k ciferníku (ne)vyhovuje, tak pro vás mám dobrou zprávu. Inženýři z Applu totiž mysleli i na takové jedince, tudíž si návrat k ciferníku můžete určitým způsobem přizpůsobit, což rozhodně oceníte. Ve výchozím nastavení je zvoleno, aby se Apple Watch vrátily k ciferníku po 2 minutách nečinnosti, zvolit si však můžete také okamžitý návrat či návrat po 1 hodině. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodní části obrazovky klepněte na sekci Moje hodinky.
  • Následně se přesuňte o kousek níže a vyhledejte kolonku Obecné, kterou otevřete.
  • Zde pak opět přejeďte směrem dolů a rozklikněte řádek s názvem Návrat k ciferníku.
  • Nakonec už si jen nahoře stačí zvolit jednu ze tří dostupných možností návratu k ciferníku.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch přenastavit automatický návrat k ciferníku. Nastavit si můžete okamžitý přechod, anebo po 2 minutách či 1 hodině nečinnosti v aplikaci. Nastavit si ale můžete také chování návratu k ciferníku zvlášť pro každou aplikaci. Stačí, abyste si v seznamu níže vybranou aplikaci otevřeli, poté zaškrtnuli možnost Vlastní a vybrali si jednu ze tří možností.

.