Zavřít reklamu

Apple včera večer vydal první aktualizaci k novému systému iOS 11. Je označena jako verze 11.0.1 a měla by řešit problémy, které se objevily první týden po ostrém vydání. O vydání aktualizace jsme psali včera zde. Mnoho uživatelů si stěžuje na to, že jim žádný nový update jejich iPhone/iPad nenabízí. Jak se ukázalo, řešení tohoto problému je velmi snadné. Aktualizace 11.0.1 se totiž obvykle neukazuje těm, kdo má v telefonu nainstalovaný Beta profil, z testovacího období iOS 11. Jakmile si tento profil smažete, aktualizace by se měla ukázat na svém obvyklém místě.

Smazání Beta profilu vám zabere jen pár sekund a je velmi jednoduché. Stačí si otevřít NastaveníObecné a najít si záložku Profily. Zde se vám zobrazí „iOS Beta Software Profile“, který zde máte od chvíle, kdy jste se účastnili nějaké fáze betatestování iOS 11. Na profil stačí kliknout, zvolit jeho smazání a to následně potvrdit. Jakmile budete mít hotovo, můžete rovnou zamířit do záložky Aktualizace softwaru, kde by na vás poslední verze iOS měla čekat.

iOS 11 oficiální galerie:

Smazáním tohoto profilu ničemu neuškodíte, jakmile začne další testovací fáze pro nový iOS 12 (tedy někdy v průběhu příštího léta), stačí se do programu znovu přihlásit a beta profil si budete moci zase stáhnout.

.