Zavřít reklamu

Jak aktualizovat software HomePodu? HomePod je mnohem víc než pouhý reproduktor – s trochou nadsázky by se dalo říci, že se vlastně jedná o celý počítač. A jako každý počítač má operační systém, který potřebuje občasné aktualizace. Zde se dozvíte, jak se ujistit, že váš chytrý reproduktor od Applu má skutečně tu nejnovější verzi softwaru.

Co se týče aktualizací softwaru pro HomePod, obvykle se jedná o jednoduché aktualizace, které přináší opravy dílčích chyb. Vždy se ale každopádně vyplatí včas nainstalovat každou aktualizaci ve chvíli, kdy začne být k dispozici. Kromě automatických aktualizací existuje ještě možnost manuální aktualizace, na kterou se podíváme v našem dnešním návodu. Někdy se totiž může stát, že automatická aktualizace nebude fungovat.

Společnost Apple vydává v závislosti na druhu produktu operační systémy s názvem Apple nabízí macOS, iOS, tvOS a další. Možná vás napadne, že operační systém pro HomePod má podobný název. Interně mu zaměstnanci Applu říkají audioOS, ale tento název se nikdy veřejně nepoužívá. Nové verze firmwaru pro HomePod zpravidla vychází ve stejnou dobu, jako aktualizace operačního systému tvOS.

  • Na iPhonu spusťte aplikaci Domácnost.
  • Klepněte na Domácnost vpravo dole.
  • Klepněte na ikonku tří teček v kroužku vpravo nahoře.
  • V menu, které se vám zobrazí, zvolte Nastavení domácnosti.
  • Klepněte na Aktualizace softwaru.
  • Deaktivujte položku HomePod.

Měla by se vám zobrazit zpráva o dostupných aktualizacích – klepnutím potvrďte, že chcete aktualizaci nainstalovat.

Nyní můžete opět aktivovat automatické aktualizace HomePodu. Tento postup můžete zvážit také u položky Ostatní příslušenství, která se aktualizuje z aplikace Domácnost. Ve většině případů ale automatické aktualizace fungují bez problémů, proto je nezapomeňte vždy opět aktivovat.

.