Zavřít reklamu

Klávesnice Magic Keyboard a Magic Trackpad bezesporu tvoří neodlučitelnou dvojku příslušenství pro jablečné počítače. Právě za zmiňovanou klávesnici je ale Apple v posledních letech silně kritizován, jelikož ji dlouhé roky nikterak neaktualizoval. Lehká změna přišla teprve letos s příchodem 24″ iMacu s M1, jehož Magic Keyboard dokonce může obsahovat i čtečku otisků prstů pro funkci Touch ID. I přesto ale řadu funkcí postrádá a o zase tak velký posun vpřed se nejedná. Jak by tedy mohla vypadat jablečná klávesnice například pro profesionální iMac Pro?

Jaké jsou možné změny?

Magic Keyboard jako taková rozhodně špatnou klávesnicí není. Jablíčkáři si ji za posledních několik let vcelku oblíbili a dennodenně se na ni spoléhají. To však neznamená, že je kompletně bez chyb. Například do dnešního dne postrádá klasické podsvícení, které je například pro práci po večerech přímo stěžejní. Uznejte sami, dokázali byste si představit váš MacBook bez podsvícené klávesnice? Pravděpodobně ne. Přesně této myšlenky by se měl chytnout i cupertinský gigant a zakomponovat ji do potenciálního nástupce.

Zajímavý koncept Magic Keyboard s Touch Barem:

Když naše pohledy navíc upřeme na nejrůznější koncepty nové generace Magic Keyboard, tak je nám na první pohled patrné, co by designéři nejradši viděli. V tomto směru máme na mysli přechod z Lightningu na USB-C a Touch Bar, který doposud používají MacBooky Pro. Implementace této dotykové plochy by umožnila snadnější ovládání některých programů, jako je například Final Cut Pro, ve kterém se jablíčkáři prostřednictvím Touch Baru mohou snadno pohybovat na časové ose a mít ji tak vždy na očích. Podobná myšlenka rozhodně není k zahození a dle nás by stálo za to ji přinejmenším vyzkoušet. Na sociální síti Reddit se dokonce objevil zajímavý názor, podle kterého by Apple mohl zkonstruovat Magic Keyboard jakožto mechanickou klávesnici. Něco podobného totiž doposud v nabídce jablečné společnosti chybí. Otázkou by pak ale bylo, jakou cenovkou by Apple takovýto kousek obdaroval.

magic keyboard mechanicka klavesnice koncept
Koncept mechanické klávesnice Magic Keyboard

Budoucnost v podobě vlastního rozložení

Budoucnost by také mohla spočívat v něčem, co si nechal Apple již vloni patentovat. Tehdy totiž zaregistroval patent pojednávající o Magic Keyboard, jejíž rozložení by šlo softwarově měnit dle preferencí uživatele. V takovém případě by každá klávesa měla miniaturní displej zobrazující právě používaný znak. Ostatně po stránce funkcionality by to obecně připomínalo současný Touch Bar. Nenechte se ale zmást. Nejednalo by se totiž o dotykovou klávesnici – stále by měla tradiční fyzické klávesy, pouze namísto vygravírovaných znaků by je dokázala dynamicky měnit. Patent navíc hovořil o použití jak v případě klávesnic u MacBooků, tak také u samostatných Magic Keyboards.

Snímky zveřejněné spolu s patentem:

Je ale nutné vzít v potaz, že se jedná o pouhý patent, který nemusí nutně nic znamenat. Technologičtí giganti si totiž většinou registrují jeden za druhým, ačkoliv většina z nich nikdy nespatří světlo světa. Tento patent tak lze proto vnímat jakožto potenciálně možnou budoucnost. Otázkou každopádně zůstává, jak by podobná technologie vůbec fungovala v praxi a zdali by byla spolehlivá.

.