Zavřít reklamu

Letošní ročník vývojářské konference WWDC se kvapem blíží, je proto pochopitelné, že se množí i zprávy o připravovaném operačním systému iOS 14. Co se dalších spekulací z tohoto týdne týče, mluvilo se například o technice aplikace odolnějších skel pro iPhony nebo budoucí klávesnici Magic Keyboard pro iPady Air.

Magic Keyboard pro iPad Air

Když společnost Apple představila svoji klávesnici Magic Keyboard s trackpadem pro iPady Pro, zajisté po ní zatoužil i nejeden majitel klasického iPadu. Podle zpráv z uplynulého týdne to vypadá, že by ji Apple skutečně mohl představit – v této souvislosti se konkrétně spekuluje o iPadu Air. Nejspíš se ale bude jednat o budoucí, nikoliv současné verze tohoto tabletu od Applu. Ty by podle některých spekulací měly být vybaveny USB-C portem, analytik Ming-Chi Kuo dodává, že jejich displej by měl mít úhlopříčku 10,8 palce. Podle leakera s přezdívkou L0vetodream by budoucí iPady Air měly být opatřeny mini-LED displejem, pod kterým by měla být umístěna čtečka otisků prstů.

Ještě lepší iOS 14

Letošní vývojářská konference WWDC se kvapem blíží, a spolu s tím se množí i spekulace a dohady, týkající se operačního systému iOS 14, který na ní Apple představí. Mnozí z vás si jistě pamatují na jisté komplikace, které doprovázely vydání operačního systému iOS 13. To by se již v případě letošní verze iOS stát nemělo – vývoj iOS 14 se totiž podle dostupných zpráv řídí zcela odlišným klíčem, který by měl redukovat výskyt “dětských nemocí” operačního systému na naprosté minimum. Co se funkcí týče, měl by iOS 14 přinést například podporu rozšířené reality pro nativní Mapy i pro aplikaci Najít, offline Siri, nativní aplikaci Fitness nebo třeba nové funkce pro nativní Zprávy.

Odolnější sklo u iPhonů

Rozbitý displej či prasklá skleněná zadní část iPhonu není nic příjemného. Skleněné povrchy jsou navíc za některých okolností také náchylnější k tvorbě škrábanců, které sice nijak nepřekážejí ve funkčnosti, ale jistě o ně nikdo nestojí. Majitelé iOS a iPadOS zařízení pravidelně volají po odolnějších displejích, a vypadá to, že se je společnost Apple konečně chystá vyslyšet. Svědčí o tom nejnovější patent, který popisuje nový způsob nanášení skla na mobilní Apple zařízení. Aplikace skla by v budoucnu mohla probíhat v mikrovrstvách, které budou postupně sjednocovány a obohacovány o prvky, napomáhající k ještě vyšší odolnosti. Tento způsob aplikace skla by teoreticky bylo možné uplatnit i u dalších produktů, jako jsou iMacy nebo dokonce Apple Watch. Jedná se nicméně o poměrně komplikovanou záležitost, a není jasné, kdy – a zda vůbec – bude uvedena v praxi, případně do jaké míry tento způsob aplikace skla ovlivní konečnou cenu Apple produktů.

Zdroje: iPhoneHacks, PhoneArena, MacRumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více