Zavřít reklamu

Sluchátka Apple AirPods se těší poměrně solidní popularitě. Za tu gigant vděčí především skvělé provázanosti s ostatními jablečnými produkty. Sluchátka lze proto v okamžiku či dokonce automaticky přepojit z jdenoho zařízení na druhé, v čemž spočívá ono zcela zásadní kouzlo. Na druhou stranu ale pravdou je, že je vždy prostor pro vylepšení. To samozřejmě platí i v tomto konkrétním případě. Proto se mezi jablíčkáři nabízí zajímavá otázka. Jak by vlastně Apple mohl vylepšit svá sluchátka AirPods (Pro)?

V takovém případě je možností hned několik. Cupertinský gigant by mohl vsadit například na lepší zvuk, nové funkce, vyšší výdrž baterie a mnoho dalších, zjednodušeně řečeno obecných vychytávek. Na co jiného však může vsadit? Přesně na tohle si nyní společně posvítíme. Apple by se totiž mohl inspirovat i svou konkurencí, která má rozhodně co nabídnout.

Čím se může Apple inspirovat konkurencí

Než se podíváme na výhody, jaké bychom našli u modelů od konkurence, si pojďme zmínit jednu zcela zásadní skutečnost. Rozhodně je totiž na místě, aby Apple vsadil na modernější standard Bluetooth. Tato bezdrátová technologie se totiž ve finále stará o samotný přenos zvuku a zajišťuje jeho bezchybný přenos při nízké latenci. V tomto ohledu mají jasně navrch AirPods Pro 2. generace s Bluetooth verzí 5.3. Bohužel takové štěstí nemají AirPods 3. Ty si totiž musí vystačit s Bluetooth 5.0. Když se ale naopak podíváme ke konkurenci, naopak uvidíme řadu (i podstatně levnějších) sluchátek, které vsází většinou na Bluetooth 5.2.

Jak už jsme také lehce nakousli výše, Apple by mohl rozhodně zapracovat na celkové kvalitě zvuku. Přestože se AirPody těší solidní oblibě mezi svými uživateli, je pravdou, že za tu vděčí především již zmiňované provázanosti s jablečným ekosystémem. Pokud bychom ale chtěli naopak sluchátka, která jasně dominují s ohledem na kvalitu zvuku, pak po jablečných zástupcích s největší pravděpodobností nesáhneme. Právě proto by rozhodně nemuselo být na škodu, kdyby gigant zapracoval i na tomto. S tím také souvisí potenciální zvýšení efektivity režimu aktivního potlačení hluku (ANC), ačkoliv toho jsme se dočkali s příchodem AirPods Pro 2. generace, respektive díky novému čipu H2.

iPhone 12 fb AirPods Pro

Od obecných vylepšení, mezi něž lze zařadit zlepšení kvality zvuku, ANC, výdrže baterie a dalších, se pojďme přesunout o krok dál, respektive k jedinečným vychytávkám, s jakými se (prozatím) moc často nesetkáme. Teprve nedávno totiž došlo k odhalení zbrusu nových True Wireless sluchátek od JBL, které dokázaly prakticky okamžitě překvapit svou revoluční novinkou. Konkrétně je řeč o JBL TOUR PRO 2, která disponují svým vlastním 1,45″ dotykovým displejem přímo na nabíjecím pouzdru. S jeho pomocí lze pak jednoduše ovládat přehrávanou muziku, přizpůsobovat nastavení jednotlivých sluchátek, přijímat telefonní hovory či sledovat příchozí notifikace a zprávy. Jedná se o poměrně unikátní vylepšení a rozhodně by nebylo na škodu sledovat, jak by se s něčím takovým popasoval přímo Apple. Pokud by totiž dokázal navázat na celkový úspěch plynoucí z propojení s jablečným ekosystémem, pak je dost možné, že by řadu fanoušků dokázal velice příjemně překvapit.

Kdy přijdou nové AirPody

Ve finále je ale otázkou, zdali se takovýchto vylepšení vůbec dočkáme. Obrovské otazníky visí především nad integrací zmiňovaného displeje. V tomto případě šlo totiž o poměrně odvážný krok ze strany JBL, který na sebe sice upoutal pozornost, ale teprve se ukáže, zda se jednalo o krok tím správným směrem.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.