Zavřít reklamu

I přesto, že mají Apple Watch opravdu malý displej, tak na nich můžete zobrazit fotografie. Ve většině případech sice asi pro ukázání fotografií sáhnete raději po iPhonu, než po Apple Watch, avšak existují různé situace, kdy se mohou fotografie v Apple Watch hodit – studenti by mohli povídat. Pokud chcete zjistit, jakým způsobem lze fotografie do Apple Watch přidat, tak pokračujte ve čtení tohoto článku.

Jak do Apple Watch přidat fotografie

Abyste mohli do vašich Apple Watch přidat fotografie, tak je nutné, abyste se přesunuli na váš iPhone, se kterým máte jablečné hodinky spárované, kde otevřete aplikaci Watch. Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu aplikace přesuňte do sekce Moje hodinky. Zde poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Fotky, kterou rozklikněte. V této sekci nastavení vás zajímá především kolonka Album a Limit fotografií. Pokud klepnete na kolonku Album, tak si můžete vybrat jedno album, které se v paměti Apple Watch bude nacházet. Ve výchozím nastavení je zvoleno album Oblíbené, zvolit si však můžete kterékoliv jiné – například Nejnovější či Naposledy přidáno. Zvažte také možnost pro vytvoření speciálního alba v aplikaci Fotky na iPhonu, kde si přetáhněte jen ty fotografie, které chcete zobrazit na Apple Watch, a poté v nastavení Fotek v Apple Watch tohle album zvolte.

Limit fotografií a oznámení

Většina z nás má v galerii několik tisíc různých fotografií. Nutno podotknout, že těchto několik tisíc fotografií byste do Apple Watch „narvali“ jen horko těžko. V sekci nastavení fotografií v Apple Watch tedy rozklikněte kolonku Limit fotografií, kde si můžete zvolit maximální počet fotek, které se v paměti Apple Watch budou nacházet. K dispozici je 25, 100, 250 či 500 fotografií. Co se týče prvních dvou kolonek v nastavení aplikace Fotky pro Apple Watch, tak ty slouží pro nastavení zobrazení oznámení. Pokud zvolíte Zrcadlit můj iPhone, tak se budou na Apple Watch zrcadlit notifikace, jenž pochází z aplikace Fotky z iPhonu. Pokud zvolíte Vlastní, tak si můžete oznámení úplně vypnout, či nastavit jejich seskupení.

Prohlížení fotografií

Nutno podotknout, že se fotografie na Apple Watch synchronizují jen tehdy, když jsou v blízkosti vašeho iPhonu. Kromě toho se doporučuje hodinky položit na nabíjecí kolébku, jelikož při synchronizaci dochází k větší spotřebě baterie. Jakmile se všechny fotografie do Apple Watch přenesou, tak pro prohlédnutí stačí na hodinkách otevřít aplikaci Fotky. Pro oddálení či přiblížení použijte digitální korunku, pro pohyb mezi fotografiemi poté klasický dotyk prstem. Jakmile bude nějaká fotografie přes celou obrazovku Apple Watch, tak se na další či předchozí můžete přesunout přejetím prstu doleva, respektive doprava. Pokud se v pravém dolním rohu displeje objeví ikona Live Photo, tak ji můžete přehrát podržením prstu na displeji hodinek.

.