Zavřít reklamu

Víte, kolik aktivního času trávíte se svým telefonem? Možná to jen tušíte. Čas u obrazovky na iPhonu je však funkce, která zobrazuje informace o využívání vašeho zařízení včetně takových údajů, v jakých aplikacích a na jakém webu jste nejčastěji. Umožňuje i nastavení limitů a různých omezení, což se hodí zejména rodičům. Telefon je samozřejmě zařízení primárně určené ke komunikaci. Jenže někdy je jí až příliš a někdy můžete jednoduše chtít nebýt okolním světem jakkoli rušeni. Můžete si iPhone vypnout, můžete mu zapnout Letový režim, aktivovat režim Nerušit, s iOS 15 i režim Soustředění nebo si definovat také Čas u obrazovky. V něm máte standardně umožněny telefonní a FaceTime hovory, zprávy a využívání map, ostatní aplikace jsou blokovány, aby vás nerušily. Nicméně ty, které potřebujete používat, můžete povolit.

Jak nastavit povolené aplikace 

Systém primárně počítá se základními aplikacemi, jenže mnoho z nás komunikuje spíše např. přes WhatsApp než titul Zprávy. Můžete také chtít používat aplikace na sledování produktivity, můžete chtít dostávat nové e-maily, nebo být informováni o časech svých schůzek v titulu Kalendář. Toto všechno si musíte nastavit ručně. 

  • Přejděte do Nastavení 
  • Otevřete nabídku Čas u obrazovky. 
  • Zvolte Povoleno vždy. 
  • Níže se vám zobrazuje seznam aplikací, ze kterých vyberte ty, které chcete používat. 

Chcete-li tedy přidat aplikaci, od které budete dostávat upozornění, a která bude dále aktualizovat svůj stav, jednoduše u ní klikněte na symbol zeleného plus. Následně se vám přidá do seznamu výše uvedených titulů, které vás i v případě zapnutého Klidového času mohou informovat o událostech. V nabídce Kontakty ještě můžete dodatečně určit ty kontakty, se kterými nechcete komunikovat, i když máte dané komunikační platformy povolené. Stačí zvolit Konkrétní kontakty a ty vybrat ze seznamu, nebo je lze přidat i ručně. 

.