Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi vlastníky Apple Watch, tak na nich zajisté máte nastavený takový ciferník, který vám 100% vyhovuje. Někdo má na svém ciferníku zobrazené informace o aktivitě, někdo o počasí a jiní uživatelé zase mají zobrazený pouze čas. Apple Watch pomáhají uživatelům sledovat také své zdraví – u Series 4 a novějších můžete využít EKG, u Series 1 a novějších si poté můžete zobrazit také frekvenci srdečního tepu. Bohužel, pokud byste si chtěli na ciferník Apple Watch přidat malou komplikaci, která zobrazí informace o srdečním tepu, tak se vám to nepodaří.

Při tvoření ciferníku si můžete nastavit zobrazení nativní komplikace Srdeční tep. Tato komplikace vám ale ve své malé verzi nezobrazí konkrétní hodnotu tepů za sekundu, nýbrž jen ikonu nativní aplikace. To znamená, že pro zobrazení aktuálního BPM musíte přejít do této aplikace, kde se vám údaj zobrazí, což samozřejmě není příliš praktické. V tomto případě musíte sáhnout po komplikaci, respektive aplikaci, třetí strany. V App Storu je k dispozici hned několik aplikací, které vám dokáží malou komplikaci o srdečním tepu zobrazit, avšak mnoho z nich má oproti nativním komplikacím jiný design, což se nemusí líbit každému uživateli. Po nějaké době hledání se mi podařilo najít Cardiogram. Tato aplikace patří mezi nejpropracovanější aplikace pro sledování srdečního zdraví a někteří z vás ji už dost možná používají.

cardiogram komplikace
Zdroj: Apple Watch

Pokud chcete výše zmíněnou malou komplikaci zobrazit, tak je prvně nutné, abyste si z App Storu aplikaci Cardiogram stáhli, což učiníte stisknutím tohoto odkazu. Jakmile provedete stažení, tak stačí aplikaci spustit a propojit ji s nativní aplikaci Zdraví a s dalšími službami, které bude požadovat. Pokud chcete jen zobrazit komplikaci, tak není třeba aplikaci nijak dále využívat. Pro zobrazení komplikace přejděte do aplikace Watch, kde si buď vytvořte nový ciferník, anebo upravte ten stávající. V menu pro výběr malé komplikace stačí nakonec jen vybrat tu s názvem Cardiogram. Jak už jsem zmínil výše, tak Cardiogram slouží nejen pro zobrazení komplikace srdečního tepu, ale také pro kompletní správu srdečního zdraví – určitě ji tedy můžete dát šanci a vyzkoušet ji naplno.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více