Zavřít reklamu

Jestliže sledujete dění v Apple světě, tak vám zajisté nedávno neuniklo spuštění programu Self Service Repair od Applu. Pro ty, co o něm ještě neslyšeli, se jedná o program, díky kterého si bude schopen svépomocí každý z nás opravit iPhone, popřípadě jiné zařízení od Applu, a to s využitím originálních dílů a manuálů. Doposud Apple žádné originální díly veřejnosti nenabízel, což se právě nyní mění. Self Service Repair byl spuštěn ve Spojených státech amerických, a to konkrétně pro iPhony 12, 13 a SE (2022). Tento program by se měl rozrůst do Evropy již v příštím roce a zároveň by měl již brzy rozšířit pole podporovaných zařízení, ke kterým si budeme schopni originální díly zakoupit.

Jak stáhnout oficiální manuály pro opravu iPhone přímo od Applu

Abyste si mohli svépomocí iPhone, a později také ostatní jablečná zařízení, opravit, tak k tomu samozřejmě budete potřebovat postup, potažmo manuál. Těch je na internetu k dispozici nespočet – využít můžete třeba portál iFixit.com, popřípadě videa na YouTube od známých opravářů. Na tyto manuály však Apple logicky spoléhat nemůže, a tak všem uživatelům zpřístupnil vlastní oficiální manuály, v rámci kterých se dozvíte, jak lze při opravách různých částí iPhonů postupovat. Pokud byste si tyto manuály chtěli stáhnout, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se ve webovém prohlížeči přesunuli na tento odkaz.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ocitnete na podpůrných stránkách Applu, kde se manuály nachází.
  • V seznamu nalezených dokumentů už pak jen stačí, abyste si našli ten iPhone, který chcete opravovat.
  • Následně, po nalezení konkrétního iPhonu, stačí na přiřazený Repair Manual jednoduše klepnout.
  • Poté už se vám manuál otevře ve formátu PDF a ihned můžete začít s jeho prohlížením.
  • V případě, že byste si chtěli manuál uložit, tak stačí klepnout na ikonu šipky v kroužku v nástrojovém panelu.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné stáhnout manuály pro opravu iPhonů 12, 13 a SE (2022). Jak jsem zmínil výše, tak aktuálně si mohou uživatelé svépomocí opravit pouze tyto novější jablečné telefony, takže pro starší iPhony a ostatní Apple zařízení samozřejmě jablečná společnost ještě manuály neuvolnila. Jakmile k rozšíření Self Service Repair dojde, tak se zde samozřejmě veškeré nové manuály objeví. Nutno zmínit, že jsou tyto manuály opravdu rozsáhlé, nejsou však určené pro klasické opraváře – využívají se v nich totiž speciální nástroje přímo od Applu, které si opravář pro opravu může pronajmout. S rozšířením tohoto programu pak samozřejmě zcela jistě budou manuály k dispozici i v jiných jazycích. Zdali se Self Service Repair dočkáme i v Česku je otázkou, osobně si však myslím, že ano, byť sklad náhradních dílů se bude nacházet v zahraničí. Nezbývá nám nic jiného, než vyčkat.

Jednotlivé manuály případně můžete přímo zobrazit pomocí těchto odkazů:

.