Zavřít reklamu

Představení druhé generace velmi populárního jablečného telefonu střední třídy, iPhonu SE (2020), jsme se dočkali již před několika měsíci. Tohle zařízení je určené pro všechny uživatele, kteří nutně nepotřebují poslední nejvýkonnější vlajkové lodě. Nejčastěji si iPhone SE (2020) zakupují starší uživatelé anebo takoví lidé, kteří chtějí pomaličku vstoupit do ekosystému od Applu. Pokud patříte mezi vlastníky iPhonu SE (2020), tak by vás zajisté mohlo zajímat, jakým způsobem jej lze vynuceně restartovat, a popřípadě jak na něm spustit režim zotavení anebo režim DFU. Znalost těchto možností vám dokáže v mnohých situacích pomocí. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Jak iPhone SE (2020) restartovat

iPhone SE (2020) se svým designem velmi podobá iPhonu 8 a asi si říkáte, že postup pro vynucené restartování nejspíše zůstal stejný. Apple se rozhodl postup pro vynucený restart změnit s příchodem iPhonu X a nutno podotknout, že u iPhonu SE (2020) se využito právě tohoto novějšího postupu a nikoliv toho staršího. Pokud tedy chcete váš iPhone SE (2020) restartovat, například pokud se vám zařízení zaseklo, tak postupujte následovně:

 1. Stiskněte, a poté pusťte tlačítko pro zvýšení hlasitosti.
 2. Poté stiskněte a pusťte tlačítko pro snížení hlasitosti.
 3. Nakonec stačí, abyste podrželi boční zapínací/vypínací tlačítko, dokud nedojde k restartování zařízení.

Ve většině případech se iPhone po tomto procesu také automaticky zapne. Pokud k zapnutí nedojde, tak po vypnutí pár desítek sekund počkejte, a poté podržte boční zapínací/vypínací tlačítko, dokud se na ploše neobjeví logo .

Jak na iPhone SE (2020) spustit režim zotavení

Režim zotavení se hodí v případě, že váš iPhone SE (2020) začal nějakým způsobem „zlobit“. Pokud jste se ocitli například v situaci, kdy není možné načíst operační systém, anebo se vaše zařízení neustále vypíná, tak právě režim zotavení a následné akce na Macu/počítači mohou pomoci. Pro spuštění režimu zotavení na iPhonu SE (2020) postupujte takto:

 1. Prvně je nutné, abyste iPhone SE (2020) připojili kabelem k Macu či počítači.
 2. Po připojení stiskněte a pusťte tlačítko pro zvýšení hlasitosti.
 3. Poté stiskněte a pusťte tlačítko pro snížení hlasitosti.
 4. Nyní je nutné podržet boční zapínací/vypínací tlačítko.
 5. Boční tlačítko držte do té doby, dokud na na Macu či počítači nezobrazí informace o nalezení zařízení v režimu obnovení.

Pokud chcete režim zotavení opustit, tak stačí, abyste podrželi boční zapínací/vypínací tlačítko do té doby, dokud se zařízení nerestartuje. Jakmile se zobrazí logo , tak můžete boční tlačítko pustit.

Jak na iPhone SE (2020) spustit režim DFU

Režim DFU (Direct Firmware Update) slouží, jak už název napovídá, k vynucenému přeinstalování celého zařízení zbrusu novou verzí iOS či iPadOS. Pomocí DFU tak lze vyřešit ty největší problémy, které se na vašem zařízení mohou objevit. V případě, že váš iPhone SE (2020) kompletně selhal a hledáte postup pro spuštění režimu DFU, postupujte následovně:

 1. Prvně je nutné, abyste iPhone SE (2020) připojili kabelem k Macu či počítači.
 2. Po připojení stiskněte a pusťte tlačítko pro zvýšení hlasitosti.
 3. Poté stiskněte a pusťte tlačítko pro zeslabení hlasitosti.
 4. Nyní je nutné podržet boční zapínací/vypínací tlačítko po dobu 10 sekund.
 5. Po 10 sekundách obrazovka zařízení zčerná.
 6. Boční tlačítko stále držte a k němu stiskněte na dobu 5 sekund tlačítko pro zeslabení hlasitosti.
 7. Po 5 sekundách pusťte boční zapínací/vypínací tlačítko a tlačítko pro zeslabení hlasitosti držte dalších 10 sekund.
 8. Nakonec tlačítko pro zeslabení hlasitosti pusťte.
 9. Obrazovka zařízení by měla zůstat černá a na Macu či počítači se zobrazí upozornění o zařízení nalezeném v režimu DFU.

Pokud chcete režim DFU opustit, tak stiskněte a pusťte tlačítko pro zesílení hlasitosti. Poté stiskněte a pusťte tlačítko pro zeslabení hlasitosti. Nakonec podržte boční zapínací/vypínací tlačítko do té dobu, dokud se na obrazovce neobjeví logo .

.