Zavřít reklamu
iWant

Změňte si v iPhonu X prodlevu mezi stisky bočního tlačítka

iWant

Pokud vlastníte iPhone X, zcela jistě už jste přišli na to, že postranní tlačítko má mnohem více funkcí, než jenom pro odemčení / zamčení zařízení. Boční tlačítko iPhonu X slouží také například k aktivaci Siri, potvrzení nákupu v App Storu, potvrzení při platbě v obchodě pomocí Apple Pay (bohužel, prozatím ne v Česku), pořízení snímku obrazovky a v neposlední řadě slouží také k tvrdém restartu zařízení. To je na jedno tlačítko vskutku hodně práce! Některé akce, které pomocí postranního tlačítka vykonáváte, vyžadují rychlé dvojité nebo dokonce i trojité stisknutí tlačítka za sebou. Většina z uživatelů si asi na dobu prodlevy, během které musí být tlačítko stisknuté znova, nestěžuje. Samozřejmě, ne každý je stejný a možná by někdo potřeboval nastavit delší prodlevu. Jak na to?

Změna prodlevy mezi stisknutí postranního tlačítka

  • Otevřeme Nastavení
  • Přejdeme do sekce Obecné
  • Zde rozklikneme položku Zpřístupnění
  • Nyní najdeme kolonku Postranní tlačítko a otevřeme ji
  • V nabídce Postranního tlačítka si nyní můžeme zvolit rychlost stisknutí (tzn. rychlost dvojího a trojího stisknutí postranního tlačítka)
  • Na výběr máme ze tří možností – výchozí, pomalu a nejpomaleji (doporučuji vyzkoušet všechny z těchto módů, aby jste zjistili, který je pro vás nejlepší)

Na závěr jen doplním, že se tato možnost doopravdy nachází pouze u iPhonu X, jelikož se jedná o jediný současný iPhone, který nemá home button. To znamená, že u ostatních iPhonů nenajdete v nastavení možnost Postranní tlačítko, ale Tlačítko plochy, ve které si můžete nastavit rychlost prodlevy stejně jako u iPhonu X, akorát u domovského tlačítka.