Zavřít reklamu

Mezi video formáty, které je běžně možné najít v zařízeních s operačním systémem iOS patří zejména následující: HEVC, AAC, H.264 (v tomto video formátu se nacházejí videa v obchodě iTunes), .mp4, .mov, nebo .m4a. Toto jsou formáty, které iPhone telefony podporují. Mnohá dostupná videa jsou však nejčastěji ve formátech jako jsou .avi, flv (tedy video Flash video), .wmv (Windows Media Video) a nakonec například DivX. Běžně tyto formáty nelze v zařízeních Apple přehrávat.

Aby bylo možné tyto formáty přehrát, je nutné konvertovat tato videa do jednoho z podporovaných formátů. Toho je možné dosáhnout jednoduchým způsobem využitím softwarů určených pro konvertování videí. Níže se podíváme na tři zajímavé konvertory pro iPhone. 

iConv

iConv je pro změnu přímo aplikace, kterou můžete jednoduše nainstalovat do svého Apple zařízení. Mezi podporované formáty pro konverzi videa využitím této apky patří například 3GP, FLV, MP4, MOV, MKV, MPG, AVI, MPEG. Také v tomto případě je možné konvertovat videa bez toho, aniž by byla ošizena o svou původní kvalitu. Možné je také kvalitu snížit a tím zmenšit celkový soubor. 

Velkou výhodou této aplikace je možnost konvertovat videa také bez připojení k internetu, které valná většina těchto aplikací vyžaduje. Pro konverzi si můžete navíc zvolit také začínající a konečný bod ve videu, jehož formát chcete převést. Po převedení videa můžete konečný soubor sdílet také s dalšími aplikacemi. Nevýhodou této aplikace jsou některé funkce, které je nutné přikoupit (například pro úpravu videí nebo konvertování do některých druhů formátů). 

Mezi aplikacemi rozhodně patří mezi ty lepší. Výhodou je velmi jednoduché uživatelské rozhraní, ale také možnost převádět nejen videa pro váš iPhone, ale také dokumenty (např. obrázky a PDF soubory), e-knihy nebo audio soubory. Oproti jiným aplikacím podporuje také formát .MTS. 

MOVAVI 

Movavi Video Converter je jednoduchý konvertor software, který podporuje převádění video souborů technologií SuperSpeed (tedy rychlostí kopírování). V případě tohoto softwaru můžete měnit formáty až mezi 180 druhy, je tedy možné jednoduše zvolit formát, který iPhone podporuje. Videa jsou zároveň zachována ve svém původním rozlišení.  

Konvertor Movavi je vybaven jednoduchým rozhraním ve kterém v prvním kroku stačí přetáhnout požadovaný video soubor na pracovní plochu programu. Dále je zvolen výstupní formát, například .mov. Posledním krokem je spuštění konvertování tlačítkem “Convert”. Během několik vteřin až minut (dle velikosti souboru) je video konvertováno do požadovaného formátu. Ten můžete posléze převést a přehrát ve svém iPhonu. 

Movavi konvertor je software, který je nutné nainstalovat do vašeho počítače, dostupná je také verze pro Mac. Některé funkce jsou však součástí pouze prémiového balíčku, jako například zvýšení kvality videa, přidávání efektů nebo spojení souborů bez ztráty kvality. Základní konvertování lze provádět v bezplatné verzi programu.

Movavi Video Converter

iSkysoft Video Converter Ultimate 

Posledním softwarem, který doporučujeme je iSkysoft Video Converter, který lze jednoduše stáhnout v obchodu s aplikacemi. Tento software podporuje více jak 150 různých formátů, mezi které patří například MP4, MOV, AVI, FLV, WMV, M4V, MP3, WAV. Připravena je také možnost videa editovat díky editoru videí, který je součástí softwaru. Ta lze posléze převést do vašeho zařízení. 

Videa lze jednoduše vložit do softwaru kliknutím na “Add Files” a ze zařízení zvolit video, které chcete převést do nového formátu. V kategorii “Device” (Zařízení) je poté nutné zvolit Apple jako vaše výchozí zařízení, v další podkategorii je možné dále vybrat přesný formát a přesný model zařízení, pro které budete dané video konvertovat (např. iPhone 8 Plus apod.). Kliknutím na tlačítko “Convert” jsou soubory převedeny do nového formátu. Následně kliknutím na “Transfer” mohou být nová videa přenesená přímo do iPhone zařízení. 

Ačkoliv dnes existují desítky konvertorů, které vám pomohou převádět videa do formátu, který potřebujete, je stále důležité dávat si při výběru pozor. Mnoho konvertorů obsahuje složité uživatelské rozhraní nebo funkce, které zkrátka mnoho běžných uživatelů nevyužije. Pokud tedy potřebujete jednoduše převést své .avi video pro své iPhone zařízení, stačí zvolit jednoduchý a efektivní software jako je iSkysoft. Pokud například chcete využít pokročilých funkcí pro editaci, efekty apod. doporučíme zvolit např. Movavi Video Convertor. Vybírat můžete také podle softwarů určených pro pracovní plochu nebo aplikacemi, které je možné nainstalovat přímo na vašeho Apple zařízení. 

7253695e533b20d0a85cb6b85bc657892011-10-17_233232
.