Zavřít reklamu

Možná jste postřehli tu zvláštní kauzu ohledně toho, jak příliš se titan na nových iPhonech 15 Pro špiní otisky prstů, jak na tom byla ocel lépe a možná jste i viděli množství obrázků snažících se kvalitu novinek patřičně shodit. Ano, titan se také špiní, je to ale tak tragické? Přímo jsme to srovnali a výsledky hovoří za vše. 

Apple dal iPhonům 15 Pro titanový rámeček jejich těla, který je matný. Právě v tom pravděpodobně tkví ten největší problém, protože rámeček se přirozeně hůře otírá, pokud máte telefon třeba v kapse. Podle zahraničních názorů chytá jistou patinu, která je ale jen krátkodobá. Ostatně sám Apple na situaci reagoval tím, že je to jen počáteční stav. 

Po vybalení iPhonu 15 Pro nebo 15 Pro Max z krabičky je to nejpatrnější, protože do té doby bylo s telefony zacházeno jen v rukavičkách. Jakmile je vezmete do ruky vy, logicky na nich otisky vašich prstů ulpí. Jenže s ocelí to není jiné. Ta má však v případě předchozích generací výhodu v tom, že je leštěná, a tím pádem se právě o poznání lépe otírá, aniž by na ní známky po vašem používání zůstaly.

Vzali jsme iPhone 15 Pro Max v černém titanu a iPhone 13 Pro Max v modré oceli a výsledek je zjevný a můžete jej vidět v přiložené galerii. Na černé variantě telefonu ulpívají otisky méně, když zde ale jsou, jsou vidět lépe. Na lesklé oceli je vidět každý váš prst, na druhou stranu je to méně patrné (zejména u světlejších variant) a musíte telefon dobře směřovat proti světlu, aby se všechny otisky patřičně zvýraznily. 

Co se týče zadního skla, je to jedna ku jedné. Otisky jsou patrné v obou případech, i když zde opět záleží na tom, jak světlou barevnou variantu iPhonu zrovna vlastníte. Největší „prasárna“ je to typicky v oblasti fotoaparátů. Zde se nejen velice rádo usazuje množství prachu, ale i jiných nečistot. Můžete se ostatně podívat v přiložené galerii, jen mějte na paměti, že v případě iPhonu 13 Pro Max se jedná o dva roky používané zařízení, takže je zde ušpinění o poznání patrnější. Horší je, že se to opravdu špatně čistí/leští, a to kvůli množství ploch a malému prostoru. Fotografie také ukazují telefony hodně z blízka, pouhým okem to tak tragické vlastně není.

iPhony 15 a 15 Pro koupíte zde

.