Zavřít reklamu

Protože chceme mít všichni skvělé fotky, kupujeme si ty nejlepší fotomobily. Aby nám ale mohli výrobci poskytnout tu nejlepší kvalitu, musí objektivy vystupovat z těla proto, protože fyzikální zákony platí pro každého, tedy i je. Tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector pro iPhone 15 Pro/15 Pro Max zajistí, že si je nepoškodíte a vaše fotografie tak budou vždy ostré, i když s telefonem nezacházíte zrovna jako v bavlnce. 

PanzerGlass HOOPS Camera Protector je skutečně decentní ochrana, o které prakticky ani nevíte, že ji používáte. To tedy alespoň od pohledu. Jedná se totiž o tři ochranná skla, která velice jednoduše nalepíte na objektivy iPhonu, a tím jim poskytnete patřičnou ochranu proti rozbití nebo jejich poškrábání. 

V balení najdete nejen sadu skel, ale také leštící hadřík a samolepku pro odstranění prachových částic. Na lihový hadřík k odmaštění se tak nějak zapomnělo. Postup aplikování skel je ale jednoduchý, protože z podkladu prakticky jen sejmete celou sadu, tu přiložíte na objektivy a přitlačíte na ně prstem. To je všechno, takže poté už jen odloupnete aplikátor a máte hotovo. Vzhledem k malé ploše zde neřešíte žádné bubliny, protože ty se tady nevyskytnou. Návod je vyobrazen i na zadní straně krabičky.

Drží jako přibité 

Objektivy nabydou jen minimálně, takže prakticky skutečně nevidíte, že na nich nějakou ochranu máte. Protože ale telefonu přidáte nějaký ten materiál navíc, je logické, že se tím, i když jen minimálně, zvedne jeho váha a stejně tak tloušťka. Pokud používáte iPhone položený na rovnou plochu, tedy typicky stůl, kolébání se tím ještě o kousek zhorší. Samotná skla objektivů ale nijak nepřečnívají celý modul, takže výřezům v krytech nijak nevadí (pokud používáte kryt s prostupem jen pro objektivy, tak tomu to samozřejmě vadit bude). 

S FineWoven krytem Applu a jeho zesílením u modulu fotoaparátu se skla příjemně zarovnají. Bohužel pokud ale používáte námi již recenzovaný kryt PanzerGlass, tak jeho zesílení skla přesahují o možná ani ne půl milimetru. Výsledek je nicméně takový, že i když je kryt dělaný tak, aby se na stole iPhone do něho oblečený nekolébal, se skly prostě mírně bude. 

Důležité je, že sklo nijak neovlivňuje čistotu objektivu a ani kvalitu fotografií. Nabídne vám vlastně jen větší klid na duši z toho, že víte, že se o vystupující fotoaparáty iPhonu nemusíte bát. Rámeček skel je pro jejich větší odolnost hliníkový a barvený do té varianty, ve které je i váš iPhone (vnitřní lem je vždy černý, aby nedocházelo ke zkreslování). Protože jsou pak fotoaparáty iPhonu 15 Pro stejně velké, jako ty u iPhonu 15 Pro Max, jedná se o řešení určené pro oba modely. Jeho cena je 449 Kč. 

Tvrzené sklo PanzerGlass HOOPS Camera Protector pro iPhone 15 Pro/15 Pro Max koupíte zde

.