Zavřít reklamu

Zdá se to jako včera, každopádně od letošní zářijové jablečné konference už uběhly celý tři dny. Kromě nových produktů, které se Apple na této konferenci rozhodl představit, jsme se dočkali také zveřejnění data, kdy mělo dojít k vydání veřejných verzí operačního systému iOS a iPadOS 14, watchOS 7 a tvOS 14. Tohle datum bylo stanoveno na 16. září, tedy přesně jeden den po samotné konferenci. Nutno podotknout, že je tohle rozhodnutí vcelku netradiční – klasicky totiž veřejné verze operačních systémů vychází až cca týden po zářijové konferenci. S příchodem watchOS 7 jsme se dočkali několika nových funkcí. Nově si můžete aktivovat upozornění na umytí rukou poté, co přijdete domů. Pojďme si společně ukázat, jak na to.

Jak na Apple Watch aktivovat upozornění na umytí rukou po příchodu domů

V případě, že si na vašich Apple Watch chcete aktivovat upozornění na umytí rukou po příchodu domů, tak se musíte přesunout na váš iPhone. V rámci Apple Watch tuto možnost bohužel nenajdete. Zároveň je samozřejmě nutné, aby na Apple Watch běžel watchOS 7 a na iPhonu iOS 14. Pokud tyto podmínky splňujete, tak pokračujte následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu, se kterým máte Apple Watch spárované, přesuňte do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce s názvem Moje hodinky.
  • Zde poté sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Mytí rukou, kterou rozklikněte.
  • Poté je nutné, abyste níže přepnuli přepínač u funkce Připomínky mytí rukou do aktivní polohy.
  • Aplikace vás poté požádá o přístup k poloze, což samozřejmě potvrďte – jinak by Apple Watch nemohly zjistit, zdali jste doma.

Pokud jste vše udělali podle výše uvedeného postupu, tak už by měla být funkce aktivní. To znamená, že pokud přijdete domů a po dobu několika minut Apple Watch nerozeznají mytí rukou, tak vás na tuto skutečnost upozorní. V případě, že vás hodinky na umytí rukou po příchodu domů neupozorňují, tak s největší pravděpodobností nemáte u svého kontaktu nastavenou domácí adresu. Pro nastavení domova se přesuňte do aplikace Kontakty, kde si rozklikněte svůj profil, a poté zde domovskou adresu nastavte. Poté už by měla funkce bez problémů fungovat.

.