Zavřít reklamu

Je to několik měsíců nazpátek, co Apple na své letošní konferenci WWDC20 představil nové operační systémy pro všechny své jablečné produkty. Abychom byli konkrétní, tak došlo k představení iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 a tvOS 14. Všechny tyto operační systémy přišly s mnohými novinkami a v současné době už jsou všechny k dispozici ke stažení pro veřejnost. Nejméně povedený z těchto systémů je podle uživatelských recenzí, a také podle vlastní zkušenosti, watchOS 7. Mnohým uživatelům Apple Watch ještě nyní nefungují tak, jak by měly a například se samovolně restartují. V tomto případě se může hodit vědět, jak na Apple Watch zakázat automatické aktualizace systému. Vrhněme se přímo na věc.

Jak na Apple Watch deaktivovat automatické aktualizace systému

Jestliže chcete na vašich Apple Watch deaktivovat automatické aktualizace systému, tak se musíte přesunout na váš iPhone. Přímo v jablečných hodinkách totiž najdete pouze možnost pro nainstalování nové aktualizace, kolonka pro nastavení automatických aktualizací systému se zde nenachází. Postupujte tedy následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu ujistěte, že se nacházíte v sekci Moje hodinky.
  • Nyní v rámci předvoleb sjeďte o něco níže a rozklikněte kolonku Obecné.
  • Poté, co se do Obecných přesunete, tak klepněte nahoře na řádek Aktualizace softwaru.
  • Pak vyčkejte do té doby, dokud se nenačte případná aktualizace.
  • Jakmile dojde k načtení, tak v horní části klepněte na možnost Automatická aktualizace.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače možnost Automatická aktualizace deaktivovali.

 

Tímto způsobem jednoduše docílíte toho, že se hodinky samy automaticky neaktualizují. Díky tomu můžete zůstat na takové verzi watchOS, která je podle vás stabilní, popřípadě pokud jste ještě neaktualizovali na watchOS 7, tak můžete zůstat na watchOS 6. Aktualizace hodinek se vždy automaticky instaluje v noci, kdy jsou hodinky připojené k napájení, tedy pokud samozřejmě neprovedete manuální aktualizaci. Doufejme, že Apple brzy watchOS 7 vyladí tak, aby vše běželo bez sebemenších problémů, díky čemuž si pak budeme moci automatické aktualizace opětovně aktivovat.

.