Zavřít reklamu

Patříte-li mezi ty uživatele, kteří dávají přednost Spotify před Apple Music, tak můžete být poměrně potěšení. Nejenže jste dostali upravenou domovskou stránku mobilní aplikace s nabídkou historie a doporučeními, pokud ale používáte Spotify na Macu jako aplikaci nebo v prohlížeči na webu, budete jej teď mít ještě přehlednější a jednodušší. 

Tato služba pro streamování hudby se s novinkami pochlubila na svém blogu. K nové podobě sbírali vývojáři data několik měsíců, přičemž dbali na uživatelské požadavky. Hodně se tak změnil design, který je nyní o poznání čistší, přesunuly se nebo přibyly zcela nové ovládací prvky (např. vyhledávání najdete na levé straně navigační stránky). I zde se tak upravila především celá domovská obrazovka. 

Spotify na Macu s lepší správou playlistů a off-line poslechem 

Díky přepracované domovské obrazovce usnadňuje Spotify přístup k tomu pro vás nejdůležitějšímu obsahu, který ve své knihovně máte, a zjednodušuje vytváření seznamů skladeb. Těm lze psát popisy, nahrávat jim vlastní obrázky, a řadit v nich obsah pomocí nové rozbalovací nabídky. Další představenou funkcí desktopové verze je možnost přetahovat skladby přímo do vašeho seznamu skladeb gestem táhni a pusť. Podobně jako v iOS aplikaci nechybí nově přidaná historie.

Předplatitelé si ale také nově mohou uložit hudbu a podcasty pro off-line poslech a přehrávat tak obsah i v těch místech, kde nemají připojení. K tomu je zde přítomna nová ikona šipky, která se nachází hned vedle té pro přehrávání. I když je tedy Spotify bráno jako největší služba pro streamování audia do různých zařízení, rozhodně se o své tituly stará tak, aby uživatelům přinášelo lepší zážitek z celkového poslechu. V tomto ohledu má oproti Apple Music značně navrch.

Spotify totiž může své tituly aktualizovat kdykoli uzná za vhodné, Apple k tomu však musí aktualizovat celé systémy macOS nebo iOS, což je značně limitující nejen pro něj, ale i pro samotné uživatele. Pokud se vám Spotify ještě do nového designu nepřevléklo, není třeba zoufat. Aktualizace se uvolňuje postupně napříč celým světem, takže stačí jen chvíli vydržet. Aplikaci pro Mac si můžete stáhnout ze stránek služby, chcete-li využít webového rozhraní, najdete jej na adrese open.spotify.com.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více