Zavřít reklamu

Pokud vlastníte Apple Watch, tak jej nejspíše většina z vás má uzamknuté čtyřmístným kódem. Tento kód samozřejmě v mnohých případech dostačuje, avšak pokud byste chtěli větší bezpečnost, můžete si v nastavení zvolit, aby se Apple Watch uzamykaly pomocí dlouhého a silného kódu. I přesto, že se v Apple Watch nenachází tolik citlivých informací, jako například v iPhonu, tak je rozhodně lepší i jablečné hodinky chránit pořádným kódem. Pokud vás zajímá, jakým způsobem si můžete Apple Watch uzamknout až desetimístným kódem, tak dočtěte tento článek až do konce.

Jak na Apple Watch nastavit dlouhý a silný kód

Pokud chcete nastavit silnější a delší kód na vašich Apple Watch, tak se přesuňte na iPhonu do nativní aplikace Watch. Zde se poté v dolním menu ujistěte, že se nacházíte v sekci Moje hodinky. Poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na možnost Kód, kterou rozklikněte. Tady už jen stačí, abyste přepínačem deaktivovali funkci s názvem Jednoduchý kód. Na iPhonu se vám poté zobrazí informace o tom, abyste na Apple Watch zadali nový kód. Přesuňte se tedy na Apple Watch a na jejich číselníku prvně zadejte starý kód, a poté si zvolte silnější kód, který může mít až 10 čísel, a potvrďte jej tlačítkem OK. Tato funkce se velmi podobá té z iPhonu, kdy si namísto čtyřmístného kódu můžete zvolit třeba šestimístný, anebo alfanumerický.

Na závěr si vás dovolím upozornit na jednu věc – pokud se rozhodnete pro deaktivaci funkce Jednoduchý kód, tak se doopravdy přesvědčte, že jste aktivovali přesně tuhle funkci. O něco níže se totiž nachází možnost s názvem Smazat data. Pokud byste tuto funkci omylem aktivovali, tak by při 10 chybných zadáních kódu došlo k odstranění všech dat uvnitř Apple Watch.

apple watch heslo
.