Zavřít reklamu

Jestli je využití QR kódů v některé oblasti skutečně efektivní, jedná se o platby v mobilních bankovnictvích. Pokud máte zaplatit například složenku, která má QR kód, stačí ho jen naskenovat a mobilní aplikace už pak všechna příslušná políčka vyplní za vás. Aplikace Platby QR nabízí jednoduchou možnost, jak využívat platební kódy také pro osobní účely.

Vše funguje velmi jednoduše. Do aplikace Platby QR si nejprve uložíte své bankovní účty, které jsou přehledně seřazeny na hlavní stránce s vaším popisem a logem dané banky.

Když pak chcete pro některý účet vytvořit platební QR kód, kliknete na něj, zadáte částku, volitelně variabilní symbol a/nebo zprávu pro příjemce a kliknete na „QR kód“. Aplikace vám obratem vygeneruje osobní platební QR kód, který můžete ukázat kamarádovi nebo ho poslat přes iMessage, Messenger, e-mail a další služby.

V době, kdy již většina českých bank podporuje ve svých mobilních aplikací platby přes QR kód, je aplikace Platby QR šikovným nástrojem, jak ještě zjednodušit proces platby mezi přáteli (ale i kýmkoliv dalším), ať už se jedná o vrácení dluhu nebo třeba rozpočítávání útraty v baru.

Aplikace od českých vývojářů je k dispozici zcela zdarma a nemělo by se na tom nic měnit. Naopak do budoucna můžeme očekávat také aplikaci pro Watch, kdy bude možné generovat kód přímo na zápěstí, a na iPhonech podporu pro 3D Touch a rychlejší přístup k tvorbě platebních QR kódů.

[appbox appstore 1227515953]

Diskuze k článku

    A co je na tom nového, nebo výjimečného? Možnost platit QR kódem aplikace Servis 24 obsahuje už hodně dlouho

    V aplikaci nejde o placení samotné, ale o generování QR kódů pro následnou platbu. Právě protože dnes už v podstatě každá bankovní aplikace podporuje platbu QR kódem, je aplikace užitečná.

    Jenže třeba ten Servis 24 už dlouhé měsíce, zda ne roky, umí ten QR kód i vygenerovat pomocí volby „zaplať mi“. A pochybuju, že je app od ČD jediná, která to umí.

    To je určitě skvělé, že umí aplikace od ČS kód vygenerovat. Rozhodně to ale není pravidlo a spousta bankovních aplikací to neumí. Aplikace od Air Bank to třeba také umí, ale možnosti sdílení jsou příšerné. Navíc se musím zdlouhavě přihlašovat (zatím nepodporují Touch ID). Aplikace určitě není pro každého (která taky je), ale věřím, že své uživatele si najde.

    Jinak je zajímavé, že ve stejný den vznikla „recenze“ i na konkurenční webu. To, že je vývojář kámoš redakce a nemusel za reklamu platit ještě neznamená, že by neměla být označená jako komerční článek.

celý text

Čtěte více