Zavřít reklamu

V případě, že patříte mezi vlastníky a uživatele jablečných Apple Watch, tak je nejspíše používáte především pro sledování aktivity a cvičení. To ale není všechno, co Apple Watch umí. Kromě toho vám mohou zobrazovat různá upozornění, například na zprávy či e-maily z nativních aplikací, stejně tak jako od aplikací třetí strany. Kromě zobrazení však můžete na různé zprávy také odpovídat. Vytvoření odpovědi rozhodně není nic složitého – buď si můžete vybrat z předpřipravených odpovědí, anebo ji můžete jednoduše namluvit, a poté poslat.

Pokud však chcete na zprávu odpovědět diskrétně, tedy potichu bez toho, aniž byste ji museli diktovat, a zároveň pokud se vaše odpověď nenachází v předpřipravených odpovědích, tak máte v klasickém případě jednoduše smůlu a odpověď musíte provést na vašem iPhonu. Výhodu v tomto případě mají v ostatních státech, kde se mluví například anglicky. Zde se totiž kromě klasických možností pro odpověď, které máme my v Česku, zobrazuje také možnost s názvem ruční psaní. Pokud na tuto možnost klepnete, tak se přesunete do jednoduchého rozhraní, kde lze prstem kreslit jednotlivá písmena a skládat z nich věty. Co když vám řeknu, že si tuto funkci můžete velmi jednoduše aktivovat i na vašich Apple Watch, které máte nastavené na českou lokalizaci? Vrhněme se přímo na věc.

ruční psaní apple watch
Zdroj: 9to5Mac.com

V případě, že chcete na vašich Apple Watch odpovídat pomocí ručního psaní, tak se nejedná o nic složitého. Prvně je nutné, abyste se dostali do rozhraní pro odpověď. Buď tedy přejděte do aplikace Zprávy a rozklikněte si určitou konverzaci, anebo stačí, abyste zůstali na příchozí notifikaci, která se zobrazí při odeslání zprávy. Jakmile tak učiníte, tak je nutné, abyste sjeli pomocí digitální korunky úplně dolů, konkrétně pod všechny předpřipravené odpovědi. Dole se poté nachází kolonka Jazyk, kterou stačí rozkliknout, a nakonec vybrat možnost English. Tímto se rozhraní odpovědi přepne do angličtiny a kromě toho se nahoře v možnostech odpovědí objeví nová ikona ručního psaní.

Pokud na tuto ikonu klepnete, tak se ocitnete v již zmíněném rozhraní pro ruční psaní zprávy. Nyní jen stačí, abyste písmeno po písmenu napsali zprávu, kterou potřebujete. Uprostřed dole samozřejmě najdete tlačítko pro mezeru, vpravo dole poté tlačítko pro smazání posledního písmena, což se může hodit tehdy, pokud systém napsané písmeno špatně rozpozná. Je nutné samozřejmě dodržovat velká a malá písmena. Vpravo nahoře poté můžete klepnout na ikonu šipek, čímž se otevře jakési menu, pomocí kterého lze rychle dokončit slova – ty jsou zde ale bohužel v angličtině, takže vám asi příliš nepomohou. Zároveň je nutné podotknout, že ruční psaní nepodporuje diakritiku (háčky a čárky). V případě, že nějaké písmeno s diakritikou napíšete, tak většinou dojde k špatnému rozeznání. Písmena je poté nutné psát jedním tahem. Jakmile budete mít zprávu napsanou, stačí potvrdit odeslání klepnutím na Send vpravo nahoře.

.