Zavřít reklamu

Vůbec poprvé jsme se u jablečných telefonů dočkali představení Nočního režimu s příchodem iPhone 11. Jak už název napovídá, tak pomocí tohoto režimu můžete vytvářet o něco pěknější a ostřejší fotografie i při špatných světelných podmínkách. Jednak v tomto případě dochází k prodloužení závěrky až na tři sekundy, a jednak velkou část práce dělá také uměla inteligence a softwarové úpravy. Určitého vylepšení focení ve špatných světelných podmínkách se dočkaly i starší modely, které však stejnou funkci v podobě Nočního režimu nemají. Jestliže jste někdy kromě focení v noci také točili, tak jste si ve výsledném videu občas mohli všimnout, že vypadá jinak než na displeji – většinou je méně ostré a neplynulé. Za to může funkce, která se nazývá Auto FPS. Ta se stará o automatickou úpravu počtu snímků za sekundu při točení ve špatných světelných podmínkách. V tomto článku se dozvíte, jak lze Auto FPS (de)aktivovat.

Jak na iPhone (de)aktivovat Auto FPS při slabém osvětlení u fotoaparátu

Hne dna začátek se hodí zmínit, že (de)aktivace Auto FPS je k dispozici jen u záznamu, který má 30 snímků za sekundu – a je jedno, zdali ve 4K, 1080p, anebo 720p. Jestliže si chcete zkontrolovat, zdali máte záznam takto nastavený a popřípadě provést (de)aktivaci Auto FPS, tak postupujte následovně:

 • Prvně je nutné, abyste se na iPhone přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
 • Nyní sjeďte o kus níže, a to až k možnosti Fotoaparát, kterou rozklikněte.
 • Jakmile tak učiníte, tak v horní části obrazovky rozklepněte kolonku Záznam videa.
 • Zde se přesvědčte, že máte zaškrtnutý jeden z následujících formátů:
  • 720p HD, 30 fps
  • 1080P HD, 30 fps
  • 4K, 30 fps
 • Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, popřípadě pokud jste provedli přenastavení, tak sjeďte o kus níže.
 • Tady už najdete funkci Auto FPS při slabém osvětlení, kterou můžete přepínačem zapnout či vypnout.

Výše uvedeným postupem jsme vám rozhodně nechtěli říci, abyste se okamžitě přesunuli do nastavení a Auto FPS deaktivovali. Proč by také Apple do systému přidával funkci, která namísto zlepšení výsledný záznam zhoršuje. Funkce Auto FPS dokáže v určitých případech výrazně pomoci, v některých je pak ale zase na škodu. Na vás v tomto případě je, abyste sami rozpoznali, kdy se hodí Auto FPS zapnout, a kdy naopak vypnout. Jakmile se budete snažit natočit nějaké video ve tmě, tak si zkuste natočit pár sekund záznamu se zapnutým Auto FPS, a poté pár sekund s vypnutým Auto FPS. Ve finále oba záznamy porovnejte a učiňte rozhodnutí, zdali byste funkci měli (de)aktivovat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více