Zavřít reklamu

Pokud máte nějaký větší iPhone, tak můžete mít při jeho používání jednou rukou problém s dosažením do horní části obrazovky. Proto by vás mohlo zajímat, jak na iPhone posunout horní část obrazovky dolů. Stačí využít funkci s názvem Dosah, kterou aktivujete následovně:

  1. Prvně je nutné, abyste na iPhonu přešli do Nastavení.
  2. Následně otevřete sekci s názvem Zpřístupnění.
  3. Zde pak sjeďte níže ke kategorii Mobilita a motorika.
  4. V této kategorii následně otevřete kolonku Dotyk.
  5. Pak už jen stačí přepínačem aktivovat Dosah.

Jak na iPhone posunou horní část obrazovky dolů po aktivaci funkce dosah? Pokud máte iPhone s Touch ID, tak stačí, abyste dvakrát po sobě položili prst na tlačítko plochy. Jestliže vlastníte iPhone s Face ID, tak zhruba 2 centimetry od spodní hrany podržte na displeji prst, a poté ním hned sjeďte směrem dolů k hraně displeje. Pro deaktivaci přesunutí obrazovky pak jen stačí klepnout na šipku v polovině displeje, anebo iPhone nechat chvíli nečinný.

iphone12_dosah.jpg

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Proč mám dojem, že tady někdo radí v něčem, co sám vůbec nezná a nepoužívá?

    Pro stáhnutí displeje dolů stačí přejet prstem shora dolů po spodním okraji displeje. Pro jeho návrat nahoru zase opačný pohyb. Jak prosté a přirozené. 😜

celý text

Čtěte více.