Zavřít reklamu

Od představení nových operačních systémů od Applu aktuálně uběhlo již několik dlouhých dní. Během těchto dní se na našem magazínu denně objevovaly články, ve kterých se novým funkcím a vylepšením věnujeme. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Ihned po skončení úvodní prezentace, na které došlo k představení zmíněných systémů, Apple zpřístupnil jejich první vývojářské beta verze. Ty jsou určeny především vývojářům, relativně jednoduše si je však může nainstalovat i obyčejný uživatel. V tomto návodu se budeme věnovat další funkci z macOS 12 Monterey.

macOS 12: Jak nastavit, aby se v režimu celé obrazovky neskrývala horní lišta

Pokud na vašem Macu aktuálně přesunete do režimu celé obrazovky, potažmo tedy pokud do tohoto režimu přepnete nějaké z otevřených oken, tak dojde k tomu, že se automaticky skryje horní lišta. Chcete-li lištu v režimu celé obrazovky zobrazit, tak musíte přejet kurzorem úplně nahoru. To však samozřejmě nemusí vyhovovat všem uživatelům, což si Apple v macOS 12 Monterey uvědomil. Nově si tak můžete nastavit, aby se v režimu celé obrazovky horní lišta neskrývala. Stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu obrazovky na Macu s macOS 12 Monterey klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Dále se zobrazí nové okno se všemi dostupnými předvolbami pro správu předvoleb systému.
  • V rámci tohoto okna nyní lokalizujte a rozklikněte sekci s názvem Dock a řádek nabídek.
  • Pak se přesvědčte, že se v bočním panelu nacházíte v záložce Dock a řádek nabídek.
  • Nakonec už jen stačí, abyste ve spodní části okna odškrtnuli možnost Automaticky skrývat a zobrazovat řádek nabídek na celé obrazovce.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu lze tedy na Macu v macOS 12 Monterey nastavit, aby nedocházelo k automatickému skrývání horní lišty poté, co se přesunete do režimu celé obrazovky. Horní lišta tak i v režimu celé obrazovky zůstane i nadále zobrazená. To se může hodit například těm uživatelům, kteří chtějí být pořád v obraze, například ohledně času. Je rozhodně skvělé, že dal v tomto případě Apple uživatelům možnost volby.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více