Zavřít reklamu

Uživatelé jablečných zařízení mohou pro prohlížení internetu využít všemožné prohlížeče. Nechybí samozřejmě ani ten nativní v podobě Safari, který preferuje mnoho uživatelů, a to především díky funkcím a provázanosti s ekosystémem Apple. Díky Safari si mimo jiné můžete při vytváření nového účtu také nechat vygenerovat bezpečné heslo, které se následně uloží do klíčenky. Díky tomu bude heslo k dispozici na všech vašich ostatních zařízeních a při přihlašování se bude stačit ověřit pomocí Touch ID nebo Face ID.

Jak na iPhone v Safari při vytváření účtu vybrat jiné doporučené heslo

Při vytváření nového účtu se však můžete ocitnout v situaci, ve které vám automaticky vygenerované heslo jednoduše neprojde. Webové stránky mají totiž odlišné požadavky na hesla a některé nemusí například podporovat speciální znaky apod. Dobrou zprávou však je, že si nově v iOS 16 můžete při vytváření nového účtu vybrat z několika různých typů hesel, které se od sebe liší. Pojďme se podívat, jak na to:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do prohlížeče Safari.
  • Následně si otevřete stránku, kde chcete účet vytvořit.
  • Zadejte veškeré náležitosti, a poté se přesuňte do řádku pro heslo.
  • Tímto dojde k automatickému vyplnění bezpečného hesla.
  • Pokud vám heslo nesedí, stačí klepnout níže na tlačítko Další volby…
  • Nakonec se otevře menu, kde už můžete kromě využití vlastního hesla zvolit také heslo bez speciálních znaků či pro snadné psaní.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na iPhonu v Safari při vytváření nového účtu vybrat jiné doporučené heslo. Původní silné heslo obsahuje malé a velké znaky, číslice a speciální znaky, možnost Bez speciálních znaků pak vytvoří jen heslo s malými a velkými písmeny a číslicemi a možnost Snadné psaní vytvoří heslo s kombinací malých a velkých písmen, číslic a speciálních znaků, avšak tak, aby se jednoduše psalo.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.