Zavřít reklamu

Součástí prakticky všech jablečných operačních systémů je nativní aplikace Poznámky, kterou využívají snad všichni uživatelé. V rámci této aplikace můžete samozřejmě vytvářet různé poznámky a cokoliv si do nich zapisovat, každopádně tím to jenom začíná a dalších možností využití existuje nespočet. Před několika týdny Apple představil operační systém iOS 16, který přichází s mnohými vylepšeními a nezapomnělo se právě ani na nativní aplikaci Poznámky, což většina uživatelů ocení. Jedna z novinek pak přímo ovlivňuje to, jak jsme v této aplikaci doposud pracovali s dynamickými složkami.

Jak na iPhone vytvořit dynamickou složku s novými možnostmi

Kromě toho, že si v aplikaci Poznámky můžete vytvořit klasickou složku pro lepší organizaci všech poznámek, tak můžete vytvořit také speciální dynamickou složku. Při jejím vytváření si uživatel nastaví všemožné filtry a uvnitř složky se pak zobrazí všechny poznámky, které splňují zadaná kritéria. Doposud musely být pro zobrazení poznámky v dynamické složce splněná veškerá kritéria, v iOS 16 si však konečně můžete zvolit, zdali stačí, aby bylo splněno jakékoliv kritérium, anebo veškerá. Dynamickou složku s touto možností vytvoříte následovně:

  • Prvně se na vašem iPhonu přesuňte do aplikace Poznámky.
  • Jakmile tak učiníte, tak přejděte na hlavní obrazovku se složkami.
  • Tady pak v levém dolním rohu klepněte na ikonu složky s +.
  • Zobrazí se malé menu, kde zvolte, kam se má dynamická složka uložit.
  • Následně na další obrazovce klepněte na možnost Převést na dynamickou složku.
  • Pak už si vyberte veškeré filtry a zároveň si nahoře zvolte, jestli musí připomínky pro zobrazení splňovat všechny filtry, anebo stačí jen některé.
  • Jakmile budete mít nastaveno, stiskněte vpravo nahoře tlačítko Hotovo.
  • Dále už si jen stačí zvolit název dynamické složky.
  • Nakonec klepněte vpravo nahoře na Hotovo pro vytvoření dynamické složky.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v aplikaci Poznámky vytvořit dynamickou složku, u které si můžete určit, zdali musí poznámka pro zobrazení splňovat veškerá kritéria, anebo zdali stačí jen některá. Co se týče jednotlivých filtrů, potažmo kritérií, která si můžete vybrat, tak nechybí značky, datum vytvoření, datum úpravy, sdílení, zmínky, seznamy úkolů, přílohy, složky, rychlé poznámky, přišpendlené poznámky, zamknuté poznámky a další.

.