Zavřít reklamu

Pokud vlastníte „starší“ iPhony – 6, 6s nebo 7, včetně Pluskových verzí, setkáte se na vašem zařízení s tzv. antenna lines. To jsou ty gumové čáry, které se nachází na zádech vašeho iPhonu. Právě tyto čáry zajišťují to, že můžete používat WiFi a také to, že vůbec máte signál. Kdyby zde nebyly, nemohli byste být připojeni k žádné síti, protože hliník, který je na těchto iPhonech použitý, jednoduše signál nepropouští. Po nějaké době, kdy už jeden z těchto iPhonů vlastníte, se může stát, že se antenna lines zdají poničené nebo poškrábané. Ve většině případů tomu ale tak není a i tento problém se dá jednoduše vyřešit. Jak na to?

Jak vyčistit gumové pruhy na zádech iPhonu

Vše, co k vyčištění zadních antenna lines potřebujete, je obyčejná guma ke gumování tužek. Mimo to, že guma dokáže z pruhů odstranit veškeré nečistoty, dokáže se zbavit i malých škrábanců. Pro příklad jsem na můj iPhone 6s k nečistotám a škrábancům ještě lihovým fixem nakreslil čáru. Na fotce to nejde moc vidět, ale protože zařízení nosím převážně bez obalu, oděrek je na telefonu docela dost. Stačí ale vzít gumu a antenna lines jednoduše vygumovat – vypadají potom jako nové. Můžete se o tom přesvědčit v galerii níže.

Podobnou zkušenost mám i s novějším iPhonem 7 od kamaráda v černém provedení. Antenna lines u iPhonu 7 už nejsou tak moc vidět, ale i přesto se zde pořád nachází a pořád se dají poškrábat. Samozřejmě lze nejvíce rozdíl sledovat u zařízení ve světlém provedení, ale i iPhone v matné černé barvě díky vyčištění zadních pruhů prokoukl.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více