Zavřít reklamu
iWant

Trik: Zeptejte se Siri, co právě hraje za skladbu

iWant

Představte si, že jedete v autě. Máte puštěné rádio, posloucháte hudbu a najednou začne hrát ta písnička, kterou jste nikde nemohli najít. Samozřejmě všichni z nás ví, že je velice nebezpečné používat telefon za jízdy. Proto můžeme využít Siri k tomu, aby nám řekla, jak se právě hrající písnička jmenuje. Že vám tato funkce připomíná aplikaci Shazam? Správně. Siri je se Shazamem spojená a umí s ním komunikovat – ještě aby ne, když pár měsíců zpět byl Shazam koupen Applem.

Jak se Siri zeptat, jaká hraje skladba?

  • Aktivujeme Siri – buď vyslovíme spojení  „Hey, Siri!“ a nebo použijeme homebutton či powerbutton pro její vyvolání
  • Nyní Siri řekneme jeden z příkazů: „What song is playing?“ „What is currently playing?“ nebo „Name that tune.“  Příkazů, které můžete využít, je samozřejmě více. Tyto 3 jsou však dle mého názoru nejpoužívanější.
  • Poté se stačí přiblížit ke zdroji zvuku a chvilku počkat
  • Během chvilky by měla Siri skladbu rozeznat (pokud ji nerozezná, zkuste to znovu)

Rozeznanou skladbu si poté můžeme v Apple Music zakoupit a nebo se na ni můžeme podívat v aplikaci Shazam, pokud ji máme nainstalovanou.

Závěrem bych jen pro zajímavost řekl, že Siri využívá k rozpoznání právě hrající skladby právě Shazam. Pokud to ještě nevíte, tak před několika měsíci koupil Apple právě Shazam, za nějakých 400 miliónů dolarů.